Czytelnia - Naszym zdaniem

Autorka "No logo" atakuje!
Autorka "No logo" atakuje!

Na polskim rynku pojawiła się nowa książka Naomi Klein. Tym razem autorka głośnej pracy "No logo" zajęła się napisaniem swoistego raportu z pola bitwy alterglobalistów.

Czy grozi nam nowa zimna wojna?
Czy grozi nam nowa zimna wojna?

"Nowa zimna wojna" to wnikliwa i niepokojąca analiza ostatnich dziesięciu lat dryfowania Rosji ku autorytaryzmowi oraz konfrontacji z Europą, Ameryką i resztą świata.

"Łaskawe" - dzieło na miarę Dostojewskiego?
"Łaskawe" - dzieło na miarę Dostojewskiego?

Ta książka wstrząsnęła literackim światem. Dla jednych "Łaskawe" to fenomen, dla drugich brutalna pornografia zbrodni i laurka dla nagiej siły. Jedno jest pewne - obok "Łaskawych" nie da się przejść obojętnie.

Fenomen Baracka Obamy
Fenomen Baracka Obamy

- Chciałbym mieć nareszcie inteligentnego prezydenta, więc popieram Obamę - tak swoje poparcie dla Baracka Obamy uzasadnia amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla Edmund S. Phelps.

Nieznane zdjęcia Ryszarda Kapuścińskiego
Nieznane zdjęcia Ryszarda Kapuścińskiego

Ryszard Kapuściński był nie tylko jednym z najwybitniejszych reportażystów XX wieku, ale też znakomitym fotografem. W albumie "Ze świata", który ukaże się niebawem nakładem wydawnictwa Znak, znalazł się wybór jego najlepszych - często nigdy nie publikowanych - fotografii robionych podczas podróży autora Cesarza po całym świecie.

"Trzech kumpli" w wersji książkowej
"Trzech kumpli" w wersji książkowej

Film Anny Ferens i Ewy Stankiewicz "Trzech kumpli" - najgłośniejszy film dokumentalny ostatnich lat - doczekał się swojego książkowego uzupełnienia. 27 października książka stworzona na podstawie obrazu Ferens i Stankiewicz ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

Tajna wojna o Ukrainę
Tajna wojna o Ukrainę

Swoją ostatnią wojnę Józef Piłsudski wypowiedział Józefowi Stalinowi. Tym razem nie była to walka „z otwartą przyłbicą", ale cicha wojna szpiegów i agentów. Nie toczono jej, pochylając się nad sztabowymi mapami, czy wydając rozkazy tysiącom żołnierzy. Prowadziła ją niewielka grupa „zaufanych" Komendanta. Najważniejszym z nich był bohater tej książki - Henryk Józewski. Stawką w tej rozgrywce była Ukraina.

Ryszard Kapuściński w całości
Ryszard Kapuściński w całości

Książka Beaty Nowackiej i Zygmunta Ziątka - literaturoznawców od lat zajmujących się twórczością Ryszarda Kapuścińskiego - to pierwsza próba pokazania całości dzieła autora "Podróży z Herodotem". Pierwsza na polskim rynku wydawniczym biografia jednego z najlepszych dziennikarzy minionego stulecia ukaże się w listopadzie.

"Mocarz" i "Nasi okupanci"
"Mocarz" i "Nasi okupanci"

W październiku ukażą się dwie nowe książki w serii "Kanon", wydawanej przez "Krytykę Polityczną". Będą to "Mocarz. Sztuka w trzech aktach" Stanisława Brzozowskiego i "Nasi okupanci" Tadeusza Boy-Żeleńskiego.

Sen o utopii
Sen o utopii

Tobias Jones, znany brytyjski dziennikarz, zmęczony pośpiechem cywilizacji postanawia spędzić rok swojego życia wraz z rodziną w kilku różnych alternatywnych społecznościach, wspólnotach religijnych. Swoje doświadczenia opisał w książce "Sen o utopii", która niedługo ukaże nakładem wydawnictwa W.A.B.

Ostatnio dodane
Z Polską i Ukrainą jest jak z barszczem
Z Polską i Ukrainą jest jak z barszczem

Ukraiński borszcz jest gęstszy, bardziej wyrazisty i bardziej sycący. Jest mieszanką wszystkiego, co najlepsze i wszystkiego, co akurat znajdzie się pod ręką. Jak sama Ukraina – zaskakująca mieszanka narodowa, historyczna i tożsamościowa.

"System Białoruś" Andrzeja Poczobuta
"System Białoruś" Andrzeja Poczobuta

„Państwo to JA!” - mawiał Ludwik XIV, absolutny władca Francji i Francuzów. Podobnie może mówić dziś o sobie Aleksander Łukaszenka, prezydent, władca i „baćka” Białorusi od 1994 roku.

Popularne
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz

Zobaczcie najpiękniejsze miejsca na świecie, do których pojedziecie, jak już będziecie mieli mnóstwo szmalu!

Brak zdjęcia
Cyganie, jacy są, każdy wie

Każde dziecko wie, że Cyganie nie mają swojego państwa, na tym jednak zazwyczaj nasza wiedza się kończy.

Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów
Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów

Czy związek nie-muzułmanki z muzułmaninem ma prawo bytu? Czy wystarczy, iż obie ze stron włożą w ten związek nie tylko uczucia, dobre chęci, ale obustronny szacunek do siebie nawzajem, jak i do tradycji, religii i swoich rodzin, otwarty umysł, gruntowną wiedzę?