Nasze komentarze - Naszym zdaniem

Wypatroszyć Palikota!

2010-07-27 16:23:27

Złudne były nasze nadzieje, że po 10 kwietnia media przestaną lansować każdą bzdurę firmowaną nazwiskiem Janusza Palikota. Jak się jednak okazało, nawet po tragedii smoleńskiej (a może i zwłaszcza po niej) nic nie sprzedaje się tak dobrze jak chamstwo.

Janusz Palikot to na polskiej scenie politycznej postać nad wyraz specyficzna. Ten ekscentryczny milioner, który w wolnej chwili postanowił zostać największym błaznem od czasów Leppera, od dawna przekracza granice dobrego smaku. To jednak, co Palikot wyprawia po 10 kwietnia jest poza kategoriami wszelkiej przyzwoitości. Nie da się w żaden sposób wybronić jego "osiągnięć" w ostatnim czasie, a zwłaszcza w okresie powyborczym. Już samo ich wymienienie powoduje, że człowiek czuje się umazany jakimiś plwocinami. Na samym początku Palikot zaatakował Martę Kaczyńską i zażądał od niej zwrotu ubezpieczenia po zmarłych rodzicach. Tak na dobrą sprawę, niesmak budzi sam fakt, jak to się stało, że poseł z Lublina w ogóle wszedł w posiadanie informacji, iż państwo Kaczyńscy byli ubezpieczeni. To znaczy, wyjaśnić to jest bardzo łatwo, bo dokumenty takie znajdowały się w Kancelarii Prezydenta, do której przynajmniej teoretycznie Palikot nie powinien mieć dostępu. Można się jednak spodziewać, że ktoś zadziałał bardzo sprawnie i pan Janusz otrzymał dokładne dane, których ma się trzymać. Sugestii z góry co do stylu nie było, bo Palikot w tym, co robi jest niepowtarzalny.

Tymczasem festiwal żenady trwał dalej, gdy nasz bohater w rozmowie z ukrytej kamery przyznał, że należy "zastrzelić i wypatroszyć Jarosława Kaczyńskiego, a jego skórę wystawić na sprzedaż". Rzeczywiście - język miłości, zgoda buduje, a po za tym wszyscy zdrowi. Biorąc pod uwagę usilne próby wmówienia społeczeństwu, że Lech Kaczyński lubił zaglądać do kieliszka, na pewno był pijany w momencie katastrofy, a i pewnie na pokładzie Tupolewa zorganizował niezłą imprezkę z afterparty w Hadesie, ja wyciągam wniosek, że jeśli już ktoś, to raczej Palikot zbyt często chodzi narąbany jak szpadel. Takich bredni nie wymyśla się na trzeźwo, nie wymyśla się ich nawet w pojedynkę - do tego potrzeba brygady ludzi! Te oskarżenia były całkowicie bezpodstawne - badania krwi prezydenta nie wykazały zawartości alkoholu. Sugestie, jakoby Lech Kaczyński miał krew na rękach i ponosił osobistą odpowiedzialność za śmierć wszystkich osób, litościwie pominę. Nie zdziwię się, gdyby Palikot za jakiś czas sam odczytał niezrozumiałe fragmenty stenogramów w swojej przaśnej estetyce - "to Kaczor wyrwał stery pilotom i rozbił samolot". A, i jeżeli ktoś uważa za śmieszny kawał posła PO, w którym Przemysław Gosiewski żyje, ma się dobrze i mieszka we Włoszczowej, radzę przestać oglądać humor na poziomie Kuby Wojewódzkiego.

Zaletą Palikota jest to, że jak mało kto rozumie jedną rzecz - w polityce cynizm i umiejętne podpuszczanie przeciwnika uchodzą za cnoty. Jego działania nie biorą się więc z głupoty, tylko z czystego wyrachowania - jest to więc tym bardziej powód, dla którego należałoby potępić jego działania. Szkopuł w tym, Palikot jest wyjątkowo skuteczny - nikt normalny nie słuchałby jego bredni, gdyby PiS traktował go jak wiejskiego głupka. Tyle że im większa prowokacja, tym bardziej wściekła reakcja partii Jarosława Kaczyńskiego. Może to i normalne - niektóre jego odpały wyprowadziłyby z równowagi nawet Tadeusza Mazowieckiego. Co jednak pozostaje fascynujące, "ekstrawaganckie" pomysły Palikota lądują na pierwszych stronach gazet, są przedmiotami protestów i kuriozalnych obron, głównie ze strony środowisk artystycznych. Czymże je uwiódł lubelski poseł PO? Odwagą i niezależnością, jak to próbują wciskać dyrdymały Kora i Kazimierz Kutz czy inny nieszczęśni durnie pokroju Zbigniewa Hołdysa? Poprawiam literówkę - to nic więcej jak agresja i buractwo. Doprawdy nie wiem, czy wspieranie jego aktywności, pisanie jakichś śmiesznych listów poparcia to efekt rzeczywistego czaru Palikota czy jakiegoś zbiorowego zaciemnienia. Zaznaczam, że bardzo dobrze, że Palikot mówi poprawności politycznej "precz" (a i nawet, zapewne przez nieuwagę, zdarza mu się palnąć coś rozsądnego), ale przekracza w tym dopuszczalne granice.

Nic tak nie imponuje "intelektualistom" i "elicie" jak chamstwo. Palikot nie jest głupi, więc doskonale o tym wie. Media zaś zrobią swoje - zajarają się, że mają newsa i będą go promować. Nic to, że jego bohater w sposób niemal bezprecedensowy w historii polskiej polityki za nic ma tradycję wrosłą w narodową kulturę - totalnie ignoruje szacunek do zmarłych. Nie spotkają go za to żadne konsekwencje. Nikt inny nie byłby w stanie przejąć jego roli w Platformie Obywatelskiej, dlatego Donald Tusk dalej go tam trzyma. Wyrzucą mnie z partii? Takiego wała! Zdyscyplinują i ukarzą grzywną? Hahaha. Gdyby ktoś rzeczywiście był w PO oburzony słowami Palikota i chciał go stamtąd wykurzyć, już dawno by to zrobił. 500 dni spokoju? Wolne żarty.

Morał jest prosty - więcej Palikota w mediach oznacza więcej jego potencjalnych zwolenników myślących, że politykę robi się kontestowaniem polityki. Kolejne pokolenie JP. A może jeżeli już, używając słów pana Janusza, gdy za każdym razem widać go w telewizji, "gówno wybiło", to najwyższy czas spuścić je w klopie?

Jerzy Ślusarski
(jerzy.slusarski@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: janusz palikot blog katastrofa smoleńsk komisja media chamstwo kutz kaczyński alkohol gosiewski po
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Kto najbardziej... [0]
  misio-rysio
  2011-01-05 13:42:47
  Ryszard Kalisz- najbardziej odrażająca postać polskiej sceny politycznej. Fizycznie i moralnie. Tuż przed Jerzym Urbanem. Pozdrawiam Misio-rysio
 • oj [0]
  tom brist
  2010-09-24 06:29:32
  nawet nie doczytalem....studiowac KAZDY moze..
 • Re: szkoda [0]
  Odpowiedź na: szkoda
  realista
  2010-08-08 13:18:25
  zastanawia mnie czy gdzby wymioty pali-kota dzaczęły dotyczyc czlonka naszej najblizszej rodziny - czy to tez by bylo że: "Ten człowiek robi to o czym zapomniały masy - używa logiki w języku"... naprawde trzeba miec bardzo wysokie wykształcenie (np. Niesiolowski) by potafic w ten sposob myslec... żenada....
 • Re: szkoda [0]
  Odpowiedź na: szkoda
  marian
  2010-08-05 12:24:42
  Autorze artykułu ! Pan rr jasno i całkowicie jednoznacznie udowodnił Ci ,że Palikot nie mówi tego co mówi.Znam w okolicy jednego menela - będzie chyba zachwycony (ale nie jestem pewien czy mnie dobrze zrozumie)jak mu powiem,że to co mówi to nie żadne "rzucanie mięsem ","ruganie macią " tylko "żonglowanie sylogizmami" lub "parafrazowanie formuł logicznych " Pozdrawiam Pana rr
 • Re: autor artykułu [0]
  Odpowiedź na: autor artykułu
  zgoda
  2010-08-05 11:29:24
  To co pisze autor to istna ŻENADA! Jest tyle tematów do analizy .Nie trzeba daleko szukać . Choćby - dalsze sukcesy w budowaniu ekonomiki kraju pod rządami PO. Wstyd autorze ! I dobrze się nad sobą zastanów ! Postęp i tak zwycięży ! Na pohybel wstecznictwu i reakcji !
 • szkoda [2]
  rr
  2010-08-05 11:25:43
  przeczytałem tekst dwa razy i jestem zachwycony!!! jestem zachwycony jak ktoś kto zabiera się za pisanie skromnego felietonu nie mając najmniejszego pojęcia czym jest wymiarowość tekstu. Największym błędem bezmyślnego autora jest sprzedawanie swojej obskurnej nienawiści w pierwszych akapitach - dowodzi to jednego - osoba ta nie ma bogatej wyobraźni a słownictwo (szczerze) dobierane jest bardzo liniowo. Dlaczego, w jakim celu jest przytoczona postać Wojewódzkiego - gdzie argument...? Palikot mnie jako osobie nie przeszkadza, polecam odnieść się w kontekście zachowań Palikota do tekstów etycznych i podstaw logiki. Ten człowiek robi to o czym zapomniały masy - używa logiki w języku, jest jeszcze parę osób w polskiej polityce (wystarczy troszkę poszukać) które mogą się tym szczycić ale to boleśnie mały odsetek. Ten polityk żongluje sylogizmami - widać że bawią go formuły logiczne. Wracając do artykułu - polecam się uspokoić, wypić ciepłą herbatę, pozbyć się uczucia zgagi i napisać go na nowo po paru dniach. Pisać teksty agresywne może każdy ale do nich należy dołączyć również i argumenty - agresja sama w sobie nie wnosi nic czytelnikowi a przecież nie o to chodzi w tym fachu. Chyba że, autor traktuje to jako najzwyklejszą "fuszerkę".
 • Re: Żenada [0]
  Odpowiedź na: Żenada
  Marian
  2010-08-05 11:24:12
  No proszę ! Jaki wspaniały,logicznie uzasadniony argument za tym,że się z autorem nie zgadzamy !Franzu Maurerze ! Nie ukrywaj się - tak wspaniały ,polemiczny talent nie powinien pozostawać w ukryciu ! Więcej Swiatła ! Pozdrawiam polemistę.
 • Re: Żałosne [0]
  Odpowiedź na: Żałosne
  Marian
  2010-08-05 11:17:08
  Były redaktorze ! Napisz lepszy !
 • Pominięty wątek [0]
  Marian
  2010-08-05 11:12:39
  Wielka szkoda,że autor pominął -lub -nie wyeksponował wątku fascynacji tzw "elyt" i "yntelektualystów" chamstwem i brutalną siłą. Przypomnijmy (z literatury) zachwyty "salonu " nad Nikodemem Dyzmą ,fascynacje niemieckich - niektórych rzecz jasna - autorytetów Adolfem,Zachwyt Sartre'a- Mao Tse Tungiem lub George B. Shawa - Stalinem. Autorze - do dzieła ! Tyle jeszcze jest tematów ,za które salon wyzwie Cię od najgorszych ( a nawet od PIS-owców)i tylu jeszcze jest ludzi,którzy w absolutnie słusznym oburzeniu będą ubolewać ,dlaczego tego typu wypociny znajdują miejsce w portalu studenckim. Przy okazji - bohater Twojego artykułu został - jak widzisz nobilitowany porównaniem z postaciami niewątpliwie historycznymi. POzdrowienia
 • zenada [0]
  swbliw
  2010-08-02 17:31:23
  a może właśnie Palikot jako jedyny chce pokazać jaki cyrk został zrobiony z katastrofy smolenskiej? Macierewicz sie teraz niezle wykazuje, a takze wielu politykow PIS, swoja retoryka ktora jest chamska i bezczelna dorownuja Palikotowi. Bo najlepiej to sie zamknac w domu, zalozyc moherowy beret, wlaczyc radio maryja i pod niebiosa chwalic Kaczynskich,...
 • książe jaboli [0]
  qwerty
  2010-07-29 21:56:26
  utopić cw.la w beczce spirytusu
 • Brawo Slusarski [0]
  bob
  2010-07-29 15:50:27
  świetny tekst, a zwolennikow PO pewnie prawda boli hihihihi
 • Re: wstyd [0]
  Odpowiedź na: wstyd
  Sakramentos
  2010-07-29 11:43:08
  Przepraszam kolego-lub koleżanko-ale myślę, że to galopowanie w głupią stronę. Czyli co, ktoś młody nie może wspierać PiS? Albo mieć zbliżone poglądy? Jest jakiś wymóg, jakaś cezura która sprawia że student może wspierać tylko jedną partię, dajmy na to PO, względnie SLD jak już nie może nic innego? Poza tym co jest takiego pisowskiego w krytykowaniu chama który sam się przyznał, że za wiedzą premiera stosuje dywersję mającą na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej aby rząd mógł w spokoju rządzić? krytyce może podlegać tylko język tekstu, jest on niewybredny, ale wydaje się że spełnił swoją rolę-przyciągnął uwagę, a o to chyba chodziło. Ten tekst jest jak Palikot-kontrowersyjny, łatwy w ataku, przyciągający uwagę. Nawet człowiek bez poglądów może się na jego temat dzięki temu z łatwością wypowiedzieć. To idealna metafora Palikota i idealne podsumowanie. Żer medialny. Z haczykiem na który ty i reszta daliście się złapać.
 • Żałosne [1]
  byłyredaktor
  2010-07-29 02:37:05
  Tekst po niżej krytyki...
 • Re: Re: autor artykułu [0]
  Odpowiedź na: Re: autor artykułu
  ka.
  2010-07-29 01:13:08
  niestety niewiele o mnie wiesz, tak jak i o dobrym zachowaniu. W sumie fajnie, że jest internet, można sobie powrzucać na innych bez konsekwencji. Brawo! ;-)
 • Re: szkoda :( [0]
  Odpowiedź na: szkoda :(
  ka.
  2010-07-29 01:11:02
  widzę Boberek komentarz na poziomie.
 • Re: Re: autor artykułu [0]
  Odpowiedź na: Re: autor artykułu
  st4
  2010-07-28 22:45:04
  ales dowalil. mozesz teraz poglaskac sie po brzuszku z zadowolenia, przyglupie.
 • wstyd [1]
  z wro
  2010-07-28 22:32:48
  to jest portal dla studentow, czy strona mlodziezowki pisu? . . . to cos, bo nie mozna tego nazwac artykulem, nie powinno sie wogole tutaj znalesc, to nie jest prywatny blok, zeby wylewac tutaj wlasne pomyje..
 • strasznie płaski tekst [0]
  sq
  2010-07-28 22:04:19
  studiowanie to poszukiwanie mądrości, pewien dyskurs. A ten tekst jest straszliwie płaski, jednowymiarowy, autor z braku chęci bądz też możliwości umysłowych nie dostrzega argumentów drugiej strony (p. Palikota) Nawet nie próbuje ich zobaczyc, o analizie nawet nie wspomnę, wygodnie wrzuca wszystko do worka o nazwie "błazeństwa" i już jest spokój. Jeśli twórca tegoż dzieła studiuje cokolwiek, to te wypociny są żywą ilustracją spadku poziomu nauczania w Polsce.(czarno-białe widzenie świata jest domeną ludzi niewykształconych)Proponuje publikowanie na "Salon 24", tam jest miejsce tego typu tekstó
 • Re: wypatroszone mózgi [0]
  Odpowiedź na: wypatroszone mózgi
  Suwał
  2010-07-28 21:29:14
  Zapomniałaś dodać: z wielkich miast! No przecież nikt tutaj nie przyjechał z wiochy na studia i się nie wielkopańsko kokosi, co to to nie!
 • BARDZIEJ ODRAŻAJĄCA POSTAĆ W POLSKIEJ POLITYCE [0]
  terefere
  2010-07-28 21:12:43
  JAROSŁAW KACZYŃSKI
 • wypatroszone mózgi [1]
  balbina
  2010-07-28 20:01:10
  target tego portalu to młodzi, INTELIGENTNI ludzie o szerokich zainteresowaniach.jak widać po komentarzach, nie tylko.
 • ...... [0]
  Goś
  2010-07-28 18:04:53
  Według mnie Palikot- inteligentny facet, robiący sobie jaja z polityki i prawidłowo.
 • Re: co to ogóle za artykuł [0]
  Odpowiedź na: co to ogóle za artykuł
  litosci
  2010-07-28 15:46:26
  Żenadą jest to, że nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem ... a sarkazm to pewnie taki tropikalny ptak ...
 • co to ogóle za artykuł [1]
  mymy
  2010-07-28 15:39:53
  pisowcu jeden? a ubezpieczenie pary prezydenckiej to jakaś tajemnica? czyste złodziejstwo żeby dawać Marcie 3 mln zł, bo ile dostali inni? Palikot przynajmniej mówi co myśli, bo o autorze tekstu tego nie można powiedzieć!! "Nic tak nie imponuje "intelektualistom" i "elicie" jak chamstwo." - czyli mniemam że autor to plebs?? ŻENADA
 • Re: szkoda :( [0]
  Odpowiedź na: szkoda :(
  Boberek
  2010-07-28 15:06:10
  Masz rację, uciekaj stąd bo jeszcze przez przypadek użyjesz szarych komórek.
 • szkoda :( [2]
  zdegustowany
  2010-07-28 14:50:28
  wielka szkoda że pislamiści położyli swoje łapska na tym portalu. RIP dlastudenta.pl :(
 • Artykuł na poziomie, wszystko podparte konkretnymi wypowiedziami polityka - czego wam ludzie jeszcze [0]
  Boberek
  2010-07-28 14:21:43
  Artykuł na poziomie, wszystko podparte konkretnymi wypowiedziami polityka - czego wam ludzie jeszcze brakuje ? dlaczego niby autor miałby być "obiektywny" ? przedstawił fakt, odniósł się do niego ,a jak się nie podoba to nie czytaj. Ewentualnie napisz w komentarzu z czym KONKRETNIE się nie zgadasz - niestety łatwiej jest naszczekać (jak nakazuje tresura współczesnych mediów) niż napisać coś mądrego. Pozdrawiam autora.
 • portal studencki? smieszne [0]
  pawel
  2010-07-28 13:46:57
  portal studencki? smieszne
 • Żenada [1]
  Franz Maurer
  2010-07-28 13:37:04
  Dobrze, że autor artykułu nie umieścił swojej fotki, bo jeszcze ktoś upadłby ze strachu...
 • Heh... [0]
  poncyljusz
  2010-07-28 13:17:00
  To prawda, że nie umiemy sobie zupełnie poradzić z Januszem :( Może gdybym to ja został prezydentem...
 • Re: autor artykułu [1]
  Odpowiedź na: autor artykułu
  Ibo
  2010-07-28 12:44:09
  O czym ty człowieku w ogóle mówisz? Czy autor napisał coś odbiegającego od prawdy? Wstydem jest, że nie posiadasz jakiejkolwiek zdolności do samodzielnego myślenia, a wszystkie informacje, które posiadasz są ci podawane przez Tusk Netvork Vision. Jeżeli uważasz, że Paligłup ma racje w tych swoich sformułowaniach m.in o krwii na rękach to albo należysz do postkomunistycznych lub faszystowskich elit, którzy wiedzą co jest dobre a co złe.
 • żenada [0]
  qwertyx
  2010-07-28 12:37:36
  Inteligentny facet, mówi i robi to, co myśli - w przeciwieństwie do reszty zakłamanych pasożytów zasiadających w sejmie.
 • Wypatroszyć Ślusarskiego [0]
  grosiu
  2010-07-28 12:18:49
  Ziomek weź się wyluzuj, walnij małpeczkę jak Twój guru rano do kawki i nie zaśmiecaj postralu studenckiego moherowymi wypocinami.
 • Jurku... co ty pito... [0]
  luk
  2010-07-28 11:56:57
  Jeden z bardziej normalnych ludzi wśród tego stada baranów w sejmie a ty tu takie rzeczy piszesz ....
 • Re: autor artykułu [1]
  Odpowiedź na: autor artykułu
  Suwał
  2010-07-28 11:56:25
  krypotpisiorówa. Myślisz, że się zamaskujesz?!
 • autor artykułu [3]
  ka.
  2010-07-28 02:20:16
  Po raz kolejny z zażenowaniem czytam artykuł pana Jerzego. Nie wiem dlaczego redakcja wypuszcza tego typu artykuły. Rozumiem, że ma Pan takie a nie inne poglądy, ale pisać takie rzeczy? WSTYD! Rozumiem też, że nie chce Pan pracować w poważnej redakcji, a w tabloidzie? Niestety, ale taki jest poziom Pańskiego dziennikarstwa. Zwłaszcza jeżeli chodziło Panu o wywołanie tym artykułem kontrowersji i małego skandalu.
 • Artykuł torhcę nie na miejscu [0]
  Gosia
  2010-07-28 00:10:37
  Nie jestem zwolennikiem Palikota, dla mnie to też jest człowiek, który pomylił scenę polityczną z teatralną. Ale uważam, ze artykuł nie posiada zupełnie obiektywizmu dziennikarskiego. Osoba, która pisze publicystyczne rzeczy na takim portalu powinna się wstrzymać od kolokwialnego żargonu i informować o faktach a nie o swojej opinie na temat jakiegoś polityka. To tak jakby zaraz ktoś zaczął wyśmiewać się z Komorowskiego, że buc i z polityką nic nie zrobi, że jest pionkiem Tuska itd, albo że Kaczyński wygaduje zupełne głupoty i jest taki siaki i owaki bo ma jedną twarz w kampanii a potem pokazuje rogi. Ten tekst powinien pójść do moderacji. Przechodzić przez kogoś niezależnego, bo każdy ma prawo wypowiadać swoje zdanie. Do tego są blogi i komentarze pod tekstami zawierającymi czyste FAKTY. A nie obelgi pod adresem polityka i jego zwolenników.
Zobacz także
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze

Czy niszczenie paskudnych reliktów przeszłości zasługuje na miano przestępstwa?

Max, nie daj się
Max, nie daj się

Mariusz Max Kolonko znienawidzony przez media głównego nurtu, bo skłania ludzi do myślenia.

Naród idiocieje na potęgę
Naród idiocieje na potęgę

Już wkrótce nazwisko Wołodyjowskiego poznamy z pieśni na meczach siatkówki, a Soplicę skojarzymy tylko z nazwą wódki.

Polecamy
Ostatnio dodane
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze

Czy niszczenie paskudnych reliktów przeszłości zasługuje na miano przestępstwa?

Max, nie daj się
Max, nie daj się

Mariusz Max Kolonko znienawidzony przez media głównego nurtu, bo skłania ludzi do myślenia.