Polityka bez ściemy - Naszym zdaniem

Politycy na blogach o katastrofie w Smoleńsku

2010-04-12 12:36:29

„Nadzieja na pojednanie z Rosją", „Jestem dumny, że jestem Polakiem", „Spraw, bym mógł pojąć sens tej tragedii i Ich śmierci", „Polska jednak po tym ciosie się podniesie".

Adam Bielan / twitter.com/bielan/
Pod Pałacem tysiące fantastycznych ludzi. Jestem dumny, że jestem Polakiem. Dziękuję za wszystkie słowa otuchy.

Janusz Korwin Mikke /korwin-mikke.blog.onet.pl/
10 kwietnia
I Oni, i osoby towarzyszące - zginęli na posterunku, w służbie dla Kraju. Rodzinom ofiar składam tą drogą najszczersze wyrazy współczucia.

12 kwietnia
Co mnie dziwi: mało kto zwraca uwagę na podobieństwo tej katastrofy z katastrofą CASA C-295M 25-I-2008 w Mirosławcu - gdzie pilot (śp.por.Robert Kuźma) lecąc w chmurze też nie trafił na pas startowy za pierwszym podejściem - a przy drugim, próbując wejść na właściwą oś, zahaczył skrzydłem o drzewa.
Czyżby jakaś luka w szkoleniu pilotów?

Ryszard Czarnecki /ryszardczarnecki.blog.onet.pl/
Lech Kaczyński  był współczesnym polskim "Małym Rycerzem", niczym imć Michał Wołodyjowski, tyle że w zmiennych czasach i warunkach. Ty, śpisz Panie Lechu, teraz, gdy Ojczyzna w potrzebie?


Janusz Palikot palikot.blog.onet.pl/
10 kwietnia
Milczenie.
Czas na modlitwę za dusze, tych którzy zginęli...

11 kwietnia
Cisza i oczekiwanie...tylko te dwa słowa.

12 kwietnia
Nadzieja na pojednanie z Rosją.

Wojciech Olejniczak /olejniczak.blog.onet.pl/
O tragedii pod Smoleńskiem dowiedziałem się publicznie, na oczach telewidzów. Nie mogłem ukryć łez. Zginęły osoby, które znałem, szanowałem, przez lata mijałem na sejmowych korytarzach.

Z ich Rodzinami  i Bliskimi łączę się w smutku i żałobie.

Szczególny cios stanowi dla mnie odejście tych, którzy byli mi najbliżsi: Jerzego Szmajdzińskiego, Jolanty Szymanek-Deresz, Izabeli Jarugi-Nowackiej i Piotra Nurowskiego. Byli moimi mentorami, przyjaciółmi, współpracownikami, partnerami rozmów.

Łączy ich jedno słowo: niezastąpieni.

Eugeniusz Kłopotek /eugeniuszklopotek.blog.onet.pl/
Boże! Proszę tylko o jedno. Spraw, bym mógł pojąć sens tej tragedii i Ich śmierci. Czy ta ofiara była potrzebna dla dopełnienia prawdy o Zbrodni Katyńskiej, by o Niej mógł dowiedzieć się cały świat?

Leszek Miller /leszek-miller.blog.onet.pl/
Kiedy pisałem poprzedni blog, samolot TU-154 szykował się do lądowania w Smoleńsku. Nie doleciał. Prezydent Lech Kaczyński i towarzyszące mu osoby nie pochylą głów nad mogiłami katyńskimi. Cześć ich pamięci!

Andrzej Lepper /alepper.blog.onet.pl/
Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o tragicznej śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki, wielu parlamentarzystów, ministrów, przedstawicieli wojska polskiego, kościołów różnych wyznań, rodzin katyńskich i innych ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Łączę się w bólu z rodzinami tych, którzy zginęli. Cześć ich pamięci!

Paweł Piskorski /piskorski.blog.onet.pl/
(...) Polska jednak po tym ciosie się podniesie. Nasze państwo i nasza demokracja są już na tyle silne i okrzepłe, że jesteśmy w stanie zapewnić Rzeczpospolitej ciągłość władzy i sprawne działanie (...)

Janusz Wojciechowski /januszwojciechowski.blog.onet.pl/
Gosiewskiego spotkałem w piątek. Stał przy samochodzie na parkingu przed Sejmem. Podszedłem, żeby się przywitać. - Mówię o panu, panie Przemku na spotkaniach, opowiadam o peronie we Włoszczowie, że to symbol polityki, która dostrzega nie tylko Polskę wielkich miast, ale również tę zapomnianą Polskę prowincjonalną - powiedziałem, bo rzeczywiście tak uważam i tak mówię.

(...)

Chwile potem spotkałem Wojtasa, posła PSL. Znaliśmy się dobrze, choć w ostatnich latach rozeszły się nasze polityczne drogi. - Cześć! - cześć!... - kiedy przyjeżdżasz do Brukseli? - zapytałem, pamiętając, że Wojtas miał objąć dodatkowy polski mandat w Europarlamencie. - Jeszcze nie wiem..., w Polsce ustawa o obsadzeniu mandatu już jest, ale przedłuża się procedura w Brukseli... - odpowiedział Wojtas.

(...)

Do widzenia w wieczności. Za kilkanaście godzin Gosiewski i Wojtas odlecieli do Katynia...

Zbigniew Girzyński /girzynski.blog.onet.pl/
Bóg zabrał Go bo tam trzeba ludzi dobrych. Zabrał Go, aby ci, którzy nie rozumieli i niszczyli Go przestali to czynić. Tu szydzono z wszystkiego co było dla Niego ważne i święte. Drwiono z patriotyzmu, miłości do Matki, żony i brata. Nie szanowano Go nie tylko z tytułu urzędu jaki sprawował, ale nawet z faktu tego, że był człowiekiem. Główny cel Jego prezydentury - przywracanie pamięci - przedstawiono jako przejaw małostkowości i zaściankowości. Odliczano minuty do chwili kiedy, jak przypuszczano, zakończy swoją misję. Bóg to wszystko obrócił w niwecz. Dał mu taką śmierć, tak przepełnioną symboliką, która sprawia, że dzieło Jego życia zwieńczył męczeństwem na Ołtarzu Ojczyzny. Zwieńczył Jego skronie koroną męczeństwa, abyśmy zrozumieli sens Jego życia! 

Janusz Piechociński /piechocinski.blog.onet.pl/
Cały dzień przekładałem czas, w którym skreślę do Państwa kilka słów. Ból i żal jest coraz większy. To nie jest pełny obraz bo pewnie nigdy pełny już być nie może tylko kilka fotografii stanu ducha i myśli. Zarejestrowanych w pamięci od  soboty  rano do niedzielnego wieczoru.

Oprac. MAS

 

Słowa kluczowe: palikot korwin mikke miller czarnecki bielan
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • pojebanie a nie pojednanie [0]
  nierusek
  2010-07-10 00:16:03
  Katastrofa wywołała pojebanie mózgów na punkcie pojednania.Z kim tu się jednać, czy Polacy zapragnęli wpaść w objęcia rusków nie -Polak jest odwiecznym wrogiem ruska , kościół katolicki wpaja Polakom nienawiść do narodu ruskiego , Rydzyk z całą świtą nie ma innego tematu jak tylko bezcześcić Rosjan , jest katem tego narodu .Polacy są wyśmiewcami Rosjan i pałają nienawiścią nie przejednaną.Skąd ta nienawiść ?, z domów polaków transformowana jest z matki i ojca na dzieci.Tu nie chodzi o jakieś historyczne zaszłóści, chodzi też o to że ruska kultura razi polaka , rusek dla Polaka to taki Wańka głupi, chamski,naiwny, prostak ,cechy człowieka ruskiego i mentalność nie odpowiadają wyższej kulturze osobistej Polaków.Ta kultura Polaka to "o ę". Katastrofa samolotu jest porażką kaczych mózgów a krew niewinnych ludzi którzy zginęli jest na rękach Kaczyńskich Lecha i Jarosława!!!
 • Re: OSZUSTWO I OBŁUDA [0]
  Odpowiedź na: OSZUSTWO I OBŁUDA
  zibi
  2010-04-19 23:07:27
  Jakby głupota umiała fruwać to Janeczek już by nasz układ słoneczny opuścił. Myśl człowieku to nie boli. Od długiego już czasu nie stanowimy i stanowić nie będziemy dla Rosji najmniejszego zagrożenia. Rosja to potęga militarna i gospodarcza. Czego może chcieć słoń od mrówki - zastanów się. To my powinniśmy zabiegać o jak najlepsze stosunki z tak dużym państwem bo w przyszłości może nam się to bardzo opłacić.
 • Re: OSZUSTWO I OBŁUDA [1]
  Odpowiedź na: OSZUSTWO I OBŁUDA
  TESS
  2010-04-18 15:12:50
  TY SAKRAMENCKI IDIOTO, SKĄD TACY DURNIE WYPEŁZAJĄ?
 • ....WOLNOŚĆ??? [0]
  tygrysk
  2010-04-18 09:52:39
  Smoleńsk to morderstwo z premedytacją? nie możliwe by wszyscy zginęli,napewno rannych dobito, niech im będzie lekka ziemia, historia lubi się powtarzać.....
 • OSZUSTWO I OBŁUDA [3]
  Janek
  2010-04-17 15:41:30
  The Romaniam Global News, jako jedyne w Rumuńskich mediach informowało o ataku międzynarodowych rosyjskich terrorystów FSB na samolot Polskiego Prezydenta w Smoleńsku, w którym zginęła cała Polska elita. Rumuńskie agencje powołują się na źródła w strukturach bezpieczeństwa NATO. Raport nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale zwiększająca się liczba dowodów, potwierdza że Rosjanie faktycznie wyeliminowali przywództwo Polski w najokrutniejszym przestępstwie tego stulecia. Okoliczności były wyjątkowe dla Rosji. Jeszcze nigdy tylu wrogów Rosji, nie siedziało w jednym samolocie, nad jej terytorium lub blisko bazy wojskowej wyposażonej w systemy broni elektrycznej i elektromagnetycznej. Była to szansa jakiej były oficer KGB Vladimir Putin nie mógł przegapić. http://numerbloga.salon24.pl/171628,kavkazcenter-terrorysci-z-fsb-morduja-prezydenta-przy-uzyciu-b
 • SYMULACJA VIDEO [0]
  adam
  2010-04-14 23:48:02
  znalazłem symulacje video katastrofy http://linkao.pl/%C5%9Awiat/youtube--symulacja-katastrofy-w-smolensku/
 • radość uchodźców [0]
  student
  2010-04-13 17:53:51
  radość uchodźców http://polskaprawda-lardarxo.blogspot.com/
 • POOLSKA UMYSŁOWA MALUCZKOŚĆ [0]
  september eleven
  2010-04-12 18:20:20
  To smutne, że żadne oficjalne źródło nie ma odwagi napisać tego co duża część ludzi wie i myśli, że ktokolwiek podjął decyzję o lądowaniu w tych ekstremalnych warunkach był całkowicie pozbawiony wyobraźni, zdrowego rozsądku i odpowiedzialności za życie innych. Nie wierzę, że był to pilot. A większość z nas ma powody podejrzewać kim była osoba posiadająca najwyższy wpływ decyzyjny na zdarzenia, które doprowadziły do tragedii. Polskie media zanurzają się w tej chwili w wielkim historycznym procesie kreowania legendy i czynienia herosem człowieka, który żadnym herosem nie był a wręcz przeciwnie okazało się że jego zacietrzewienie i apodyktyczny punkt widzenia doprowadziły do bezsesnoswenj śmierci ludzi, których opłakujemy. Już czas abyśmy my, Polacy zaczęli przemawiać publicznie językiem zdrowego rozsądku pozbawionym pseudopatriotycznygo odrętwienia, jeśli chcemy kształtować kulturę rozumu, a nie ślepego symbolicznego zabobonu.
Zobacz także
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?

"Spodziewam się, że w czasie wyborów prezydenckich będziemy mieli wiele przypadków głosowania psotnego".

Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką
Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką

Poznaliśmy nazwę nowej partii założonej przez Janusza Korwin-Mikkego.

W niedzielę wybory. Kto wygra w twoim mieście? [OSTATNIE SONDAŻE]
W niedzielę wybory. Kto wygra w twoim mieście? [OSTATNIE SONDAŻE]

„Gazeta Wyborcza” opublikowała ostatni przedwyborczy sondaż. Jak się okazuje, faworytami w wyścigu o tytuł prezydenta miasta są dotychczasowi gospodarze.

Polecamy
Ostatnio dodane
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?

"Spodziewam się, że w czasie wyborów prezydenckich będziemy mieli wiele przypadków głosowania psotnego".

Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką
Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką

Poznaliśmy nazwę nowej partii założonej przez Janusza Korwin-Mikkego.