Polityka bez ściemy - Naszym zdaniem

Narodowe Odrodzenie Polski: partia na cenzurowanym

2006-06-19 11:03:34

Mamy demokrację, czyli system, w którym między innymi każdy ma prawo się wypowiedzieć. Niestety takie prawo funkcjonuje tylko na papierze, bo mimo że nie ma jakiejś odpowiedzialności przed sądem za własne spojrzenie na naszą rzeczywistość, to ostracyzm społeczny wynikający z ogólnie uznanej politycznej poprawności jest zjawiskiem nagminnym. Mam świadomość, że ten artykuł będzie kontrowersyjny, ale cóż, biorę pełną odpowiedzialność na siebie.


Przedmiotem rozważań będą środowiska narodowe jakie działają na naszej scenie politycznej. Postaram się jednak uchwycić zagadnienie w innych kategoriach niźli dotychczasowi autorzy badający problem. Nie mam zamiaru krytykować czy gloryfikować poglądów narodowych, a jedynie chcę je przedstawić od strony ludzi podzielających takowe.

Najdłużej obecnie działającą organizacją narodową jest Narodowe Odrodzenie Polski, powstałe dokładnie 10.11.1981 roku. Ich początkowa działalność opierała się na klubie dyskusyjnym młodzieży o skrystalizowanych, narodowo-radykalnych poglądach. Od 1983 roku zaczęło ukazywać się pismo „Jestem Polakiem”, jedyne pismo podziemne o takim charakterze. Organizacja prowadziła aktywną antykomunistyczną działalność aż do, co logiczne, roku 1989. Po upadku reżimu, dla wygody, zarejestrowali się jako partia polityczna działająca do dziś. Wydają pismo „Szczerbiec”, największy zdaje się magazyn o zdeklarowanym narodowym, antysystemowym przekazie. Historii tyle, bo każdy zainteresowany odnajdzie w internecie informacje o ruchu i jego działalności, poza tym nie to stanowi istotę artykułu.

Nie da się ukryć, że NOP mimo symbolicznego poparcia jest marką, którą większość z nas kojarzy, tak samo jak Młodzież Wszechpolską (choć tą drugą głównie dzięki akceptacji ze strony koalicjantów w dzisiejszym rządzie – NOP nigdy do sejmu jako organizacja nie weszło). Dlaczego więc tak jest, mimo iż nie mają siły przebicia na tle innych opcji politycznych? Odpowiedź wydaje się prosta: bo wzbudzają kontrowersje, a w kraju gdzie polityczna poprawność nakazuje bycie tolerancyjnym, nie akceptuje się odmienności w tym temacie.

Że są kontrowersyjni, to nie ulega wątpliwości: oficjalna walka z demoliberalnym systemem, kara śmierci, broń dla każdego obywatela, nacjonalizm, sprzeciw wobec marszom równości to poglądy, które albo są rzadko spotykane, albo patent na nie zawłaszczyła sobie Młodzież Wszechpolska. Paradoksem jest to, że ci, którzy chcą tolerancji, w wielu wypadkach nie chcą dopuścić do głosu innych poglądów, nawet tego nie argumentując. Czy to nie jest skazywanie na ostracyzm odmienności politycznej?

Przeciętny obywatel nie potrafi o tej organizacji powiedzieć nic więcej aniżeli „faszyści”. Nie wie, co mają do przekazania, jakie mają poglądy gospodarcze, społeczne, jakie mają wartości... Jest to wynik nie tylko ignorancji, ale także cenzury, jaka panuje w dzisiejszych czasach. Aby to uzasadnić, powołam się na przykład Platformy Janusza Korwina-Mikkego. W ostatnich wyborach mówiono ciągle o wszystkich kandydatach, a UPR była pomijana, mimo iż miała więcej głosów niż niejedna partia z tych „poprawnych”. To samo spotyka NOP. Moim zdaniem demokracja to system, w którym każdy może się wypowiedzieć, niestety nie w wydaniu polskim.

Porównajmy to z sytuacją, jaka miała miejsce 1 maja. Jest jakieś społeczne przyzwolenie na prezentowanie poglądów skrajnie lewicowych, czego dowodem są relacje telewizyjne z marszów organizowanych przez „Nową Lewicę” z Piotrem Ikonowiczem na czele czy Czerwony Kolektyw – Lewicową Alternatywę. Można być skrajnym w lewo, przy prawej ścianie już stać nie wolno!

Bądźmy też sprawiedliwi i gdy określamy kogoś mianem faszysty, sprawdźmy czy tak jest naprawdę. Sami członkowie NOP-u zaprzeczają. I to jest prawda. Są oni nacjonalistami, faszyzm to pokrewna, ale jednak inna doktryna polityczna.

Kolejnym mitem na temat tej organizacji jest określanie ich mianem „zadymiarzy”. Żaden organizator manifestacji nie może odpowiadać za to, kto się na niej zjawi. W odpowiedzi na pytanie o uzasadnienie używania siły wobec przeciwników skierowanym do członków ruchu uzyskujemy odpowiedź, że obok aktywistów znajdzie się zawsze ktoś, kto niewiele rozumie, ale zawsze może narobić dymu. Tak samo jest przecież na drugim biegunie politycznego kompasu. Spotkać też można opinie, iż w NOP-ie czy MW siłę argumentów zastępuje argument siły. Tu się powołam na własne doświadczenia: niejednokrotnie skrajna prawica dyskutuje podając konkretne argumenty, z którymi można się zgodzić lub nie. Nie nazywali mnie lewakiem w rozmowie, tylko stwierdzali „mylisz się” i przedstawiali swój punkt widzenia. Jak nie wierzycie, spróbujcie sami.

Na polskiej scenie politycznej znajduje się kilka ugrupowań pokrewnych NOP-owi, są to na przykład Obóz Narodowo Radykalny (organizator głośnej manifestacji w Myślenicach w ubiegłym roku) czy Polska Partia Narodowa Leszka Bubla (tego samego, który odkrywczo co roku stwierdza na „Liście Żydo-Polaków”, że Marek Edelman jest żydem). Po zagłębieniu się w ich idee i programy zauważyć można, że w przeciwieństwie do bohaterów artykułu, nie mają ani jednego zdania na tematy tak błahe jak gospodarka, administracja etc., skupiają się tylko na tropieniu wrogów. Może już nie na scenie politycznej, ale wśród „cyberwojowników” spotkamy się również z polskim odłamem organizacji Blood & Honor, autorami strony www.redwatch.info, o której było nie tak dawno głośno. Problem jest taki, że niestety za sprawą jednych osądzamy z góry innych, wrzucając ich do tego samego worka. Nie twierdzę, że moje poglądy pokrywają się z poglądami narodowców, ale na pewno jako demokrata chciałbym, aby każdy mógł powiedzieć, co myśli i przedstawić swój punkt widzenia, nawet jeżeli jest zupełnie odmienny od mojego.

Chyba z żadnym innym ruchem nie wiąże się tyle przekłamań i niedomówień co właśnie z nacjonalistami. Są źli z definicji, mój ulubiony tabloid (ten z niewiastami na ostatniej stronie) domagał się zamknięcia strony www.wroclawianie.info, ponieważ propaguje nazizm – bzdura! Sam tą stronę często odwiedzam, bo najzwyczajniej podoba mi się jej idea. Otóż to, co dziennikarze nazywają rasizmem i ksenofobią, to nic innego jak galeria vlepek, gdzie pod tematyką piłkarską znajdują się te propagujące legalizację marihuany, kolportowane przez lewicową organizację. Widać autorom sensacji nie chciało się już spojrzeć kilka linijek niżej. Stąd też niewiedza ludzi na temat czym są takie organizacje, bo gdy dziennikarz w ten sposób przedstawi sprawę, to większość czytelników uzna to za prawdę. Nagonka na prawicę opiniotwórczej gazety z patentem na rację w postaci wspomnianego już określenia per „faszyści” znajduje poklask i wiarę w społeczeństwie.

Do czego chce nas zatem przekonać Narodowe Odrodzenie Polski? Do ograniczenia biurokracji, uproszczenia systemu podatkowego, kontroli nad bankami, uporządkowania spraw bezpieczeństwa publicznego i państwowego, wprowadzenia armii zawodowej, walki o suwerenność państwa (wystąpienie z Unii Europejskiej)... Nie ważne czy jestem za, czy przeciw, ważne, że takie same postulaty ma wiele innych partii do dopuszczanych głosu. Jak widać niewiele tu jakiś mrożących krew w żyłach kontrowersji.

Obywatelu, zanim zaczniesz krytykować, zapoznaj się z przeciwnikiem, bo głosząc konieczność ratowania matki ziemi, zwierząt oraz domagając się równości i tolerancji, sam nie tolerujesz i unikasz dyskusji. Nic nie jest złe z definicji, a ignorowanie czyjegoś głosu „bo tak” jest niczym innym jak hipokryzją i brakiem kontrargumentów. Narodowcy, jacy nie są, argumenty mają.


Mateusz Jurczyk (mateusz.jurczyk@dlastudenta.pl)


Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • NOP nie lubi faszystów ! [0]
  Ziemowit
  2009-03-11 16:50:21
  Teraz widzicie, że NOP nie lubi faszystów !
 • Do (nie)normalnego [0]
  Dagobert
  2006-12-03 21:01:46
  Nie wiem skąd tobie przyszło do głowy by IP mojego kompa było dial-3979.wroclaw.dialog.net. p, skoro wszystko co pisałem pisałem z mojego mieszkania, a mieszkam na Kujawach. Bardzo brzydka insynuacja.
 • do pana noralnego... [0]
  Ruda
  2006-09-30 18:31:45
  jak tak swietnie znasz art 212 kk, to pewnie wiesz, ze insunuacje co do tego, iz rzekomo autor posta Dagobert i autor artykulu o NOP to jedna osoba moga narazic autora artykulu na utrate stanowiska?:) raz zostal ci post usuniety, potem twierdzisz ze znasz art 212, a w nastepnym poscie go lamiesz... hmmm interesujacy tok rozumowania:):) pozdrawiam
 • kto tu łamie prawo? [0]
  Ruda
  2006-09-30 18:25:30
  mój wpis jest tak dla formalności. w Polsce mamy ustawe o ochronie danych osobowych, a wlasnie "znajomy juria77" ja zlamal.: "Art.. 6. 1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej." Proponuje najpierw pomyslec zanim sie takowe dane bedzie zamieszczac na forach Panie "Znajomy Juria77" Pozdrawiam
 • to tylko błędy młodości:) [0]
  znajomy juria77
  2006-07-01 17:50:07
  moim zdaniem Mateusz, ma dość chaotyczne poglądy. znam chłopaka studiował na pedagogice we wrocławiu, jest z bielska białej, jest fanem mussoliniego i westhamu, a słucha np takich zespołów jak jewdriwer (żydowscy skinheadzi- jest coś takiego w usa)
 • ach i jeszcze jedno [0]
  normalny (buchacha!)
  2006-07-01 16:22:55
  czy to możliwe żeby autor komentarzy podpisujący się jako Dagobert lub Dago równiez miał IP dial-3979.wroclaw.dialog.net. pl?
 • dlaczego portal dla studenta toleruje antysemitę? [0]
  normalny
  2006-07-01 16:19:58
  opinię tę można sobie przeczytać na www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,3856. mam te stronę zapisaną w razie gdybyście mi znowu grozili z art 212 kk (o zniesławieniu). W cytowanym fragmencie autor sam się zniesławił:)
 • wypowiedź cd. [0]
  normalny
  2006-07-01 16:15:07
  masonskich rabinow zwana rzadem a oni sami umieraja w przytulkach! Moze i jestem antysemita ale moj antysemityzm skierowany jest przeciwko cwaniakom izraelskim ktozy mysla ze moga reprezentowac caly swiat zydowski a nie moga bo izrael to 3 mln. mieszkancow a na swiecie jest ich 17 mln.. Wiec podsumowujac do judaizmu jako religii nie mam nic, do panstwa izrael ( celowo pisane z malej litery!) bardzo duzo." Autor: Mateusz Jurczyk [dial-3979.wroclaw.dialog.net.pl] Dodano: 16-01-2005 i to jest bardziej szczere oblicze NOP
 • wypowiedź Mateusza Jurczyka, autora artykułu [0]
  normalny
  2006-07-01 16:12:40
  na forum racjonalista.pl: "Moje zdanie można odebrać jako jawny antysemityzm ale szczeże to mnie to nie intresuje. Swietnie ta kwestie wyjasnia film "fanatyk". Zydzi to straszne pasorzyty. Izrael to skarbonka bez dna w która do konca czasow rfn i usa beda ladowac kase. Szlag mnie trafia kiedy widze w tv wypowiedz tych jude pacyfistow ktorzy na pytanie czy w polsce jest antysemityz odp. nie wiekszy niz gdzie indziej. Zapytuje wiec: czy caly swiat nienawidzi i tepi zydkow czy to tylko ich sposob zeby bronic ich przed tymi zlymi arabami ktorzy nie chca sie zgodzic na to zeby judaisci zajeli bezprawnie ich ziemie? A wramach ciekawostki powiem iz matka mojego znajomego jest przewodnikiem w obozie auschwitz- birkenau i sama mi powiedziala ze nikt tak bulwersujaco sie nie zachowuje w tym skad inad otoczonym nalezna czcia miejscu jak zydzi wlasnie. A jak wyglada sam izrael i rozdawanie kasy ktora ma zrekompensowac cierpienia wojenne prawdziwym ofiarom? A tak, ze kase zbiera naczelna rada ma
 • Czlowiek prawie wie co pisze ;-) [0]
  Przepioor gg1374963
  2006-06-27 02:03:26
  Zapomina tylko o tym, ze media zarowno publiczne jak i prywatne minimalizuja wplywy partii antysystemowych, bo zagrazalyby ich interesom, zreszta wielu innych ludzi rowniez. A NOP czy UPR takimi wlasnie sa. Poza marginalne zainteresowanie tymi partiami powoduje, ze sa one nieobecne w mediach. Po prostu - nie maja poparcia. Mozecie mowic co chcecie ale NOP to nacjonalisci i zawsze poparcie mieli wsrod skinheadow i tego typu buractwo. Zaś na UPR radykalni liberalowie glosowali i monarchisci :)Tak sie sklada, ze znam troche osob z dolnoslaskiego UPR i to sa naprawde ludzie, ktorzy nie rozumieja, ze trzeba stosowac marketing polityczny i dzialania z zakresu public relations na szeroka skale. Wiec w tym wypadku brak ich istnienia w mediach wynika z ich nieudolnosci. Zreszta, temat jest rozlegly bardzo. Tez kiedys mialem paromiesieczny okres fascynacji NOPem ale mi przeszlo. A tak przy okazji - wszelki radykalizm ideologiczny to przejaw nieodreagowanej krzywdy lub frustarcji :-) Pozdraw
 • Re [0]
  Dago
  2006-06-26 09:39:24
  To co się pisze w wytycznych programowych, pisze sie po to by zaprezentować organizację. Ja do NOP wstapiłem włąśnie dlatego, że te poglądy mi odpowiadają i możecie mi wierzyć, bądź nie, ale ja wiem swoje- nie ma w NOP nazistów, a swastyki to jedynie mozna zobaczyć jak NOPowcy palą. NOP jest organizacją jak najbardziej antyhitlerowską, a nazizm ze swoim upaństwowieniem własności, z walką z kościołem stoi na pozycji przeciwległej do nacjonalizmu chrześcijańskiego. To jest bardzo proste, a jak ktos tego nie potrafi pojąć... No cóż ja mam jedna radę- niech zacznie sie uczyć.
 • masz racje gAlo [0]
  :)
  2006-06-25 13:28:58
  masz racje.
 • LOL [0]
  gAlo
  2006-06-24 13:25:28
  ...krotko... to co sie pisze i oglasza w "celach" partii to sie pisze i oglasza, a jak jest na prawde to ludzie widza i wiedza: bojowki neofaszystowskie, chuliganizm, lyse lby i sWastyka z celtykiem na czele. dlaczego mi sie wydaje, ze osoby, ktore wypowiedzialy sie pozytywnie o tym artykule iscie sympatyzuja z NOPowcami i ideologiami neonazizmu i faszyzmu? w internecie mozna znalesc wiele, ale nie wszystkiemu sie wierzy, politycy tez wiele mowia i wiele obiecuja, a kazdy chyba widzi ile z tych postulatow jest rzeczywiscie spelnionych... zalosne
 • kur.. czemu tu jest ograniczenie miejsca wypowiedzi... [0]
  :)
  2006-06-24 10:57:25
  gdyby ludzie wiedzieli, czym to pachnie, nie pozwoliliby na to(chyba).
 • eeehhh [0]
  :)
  2006-06-24 10:55:02
  Tak, to prawda, ze czlowiek dorosly ma prawo wyboru, ale niestety prawo wyboru ma wlasnie kazdy dorosly Polak, a czasem niektorzy nie powinni go miec:/ ale racja, ok, nie bede decydowac za innych. A jesli chodzi o zasady programowe NOP, to faktycznie moje obawy sa bezpodstawne, bo to totalna utopia. Wszystko bardzo pieknie, ale tam nie ma zadnych konkretow. praca powinna byc czynnikiem rozwoju duchowego, ok, ale jak? w jaki sposoB?Upowszechnienie oswiaty? a nie juz juz dostatecznie powszechna? ja rozumiem oswiata wymaga reformy, ale?? jak sie to ma odbywac, opocz tego, ze dorosli tez nia beda objeci? i skad fundusze na tak gigantyczny projekt? niektore punkty sa trafne, to fakt. a jesli chodzi o Hitlera, to w NSDAP tez na poczatku nie bylo mowy, o tym ze przejmie ta partia wladze calkowita w panstwie, w zwiazku z tym, tak naprawde, programy programami, ale tego, co zrobi partia po dojsciu do wladzy czasem nie da sie przywidziec. Doskonalym przykladem tego sa faszyzm i komunizm - gdyby
 • Do uśmiechniętego :) [0]
  Dago
  2006-06-23 20:09:06
  Mam jedno pytanie: dlaczego zakładasz, ze ewentualne przejęcie władzy przez NOP doprowadziłoby do ustroju totalitarnego w Polsce, skoro NOP wcale za takim wizerunkiem państwa się nie opowiada. Czytałeś wytyczne programowe NOP, zasady programowe, zasady ideowe nacjonalizmu? Poczytaj a bedziesz wiedział, ze Twoje obawy są bezpodstawne.
 • żałosny jest ten serwis :) [0]
  DG
  2006-06-23 20:03:59
  Dlaczego chcesz myśleć i podejmować decyzje za innych ? Jeżeli zakładamy, że ludzie dorośli mają prawo wolnego wyboru to jak można im zabraniać czegoś ? Największy kompleks demokratów polega na tym, że często ponoszą klęskę nawet na polu walk demokratycznej ze stronnikami poglądów antydemokratycznych czego wspomniany przez Ciebie Hitler jest najlepszym przykładem.
 • a propos [0]
  :)
  2006-06-23 19:47:01
  wszystko fajnie, ogolnie wydaje mi sie, ze przeslanie artykulu jest trafne, aczkolwiek wydaje mi sie, ze strach przed partiami, czy tez ugrupowaniami o pogaldach skrajnie prawicowych nie powinien nikogo dziwic. Dziwic moze brak strachu przed partiami skrajnie lewicowymi, to fakt. Ale chce poruszyc jedna kwestie - mianowicie ze istnieje ryzyko, ze jednak taka partia faktycznie dojdzie do wladzy, zdobedzie poparcie i narodzi sie nowy totalitaryzm. mam wrazenie, ze ludzie swiadomi zagrozenia chca nas przed tym uchronic w taki wlasnie sposob. czy jest to sposob dobry? nie wiem, mozliwe ze tak, poniewaz ludzie z natury rozumem nie grzesza i pojda w ogien za jakims nastepnym populista, typu Hitler. I jeszce jedno - w niemczech partie neonazistowskie maja prawo wypowiadania sie, nikt im tego nie broni... ale zyskuja wlasnie coraz wiecej nowych czlonkow. Tak wiec moze niedpouszczanie ich do glosu jest jakims rozwiazaniem, nie twierdze, ze najlepszym.
 • cd. [0]
  Dagobert
  2006-06-23 09:49:56
  ludzkiego). Tak wiec agituejmy za leczeniem homoseksualistów, za promowaniem tej drogi. Protestujemy przeciwko nadaniu dewiantom przywilejów prawnych. Protestujemy przeciwko politykom lewicy, którzy wykozystuja tych, jay nie patrzć, chorych ludzi do zdobycia elektoratu, stanowisk.
 • Do Imperiala [0]
  Dagobert
  2006-06-23 07:36:08
  Mówisz, zę dookoła syf i nędza. Masz zupełną rację! Własnie dlatego prezentujemy kierunek ustrojowy, który ma szansę to zmienić. Chcemy państwa korporacjonistycznego: w którym sznuje sie prywatną własność tak pracodawcy (jego kapitał) jak i pracownika (jego pracę), w którym nie ma wyzysku i kosmicznych podatków zżeranych przez biurokrację. Chcemy państwa surowego, ale sprawiedliwego prawa, gdziepedofile, mordercy i zboczeńcy dyndają na szubienicy, a nie dostają śmieszne, kilkuletnie wyroki w cieplutkiej celi. Nazywasz nas "homofobami", a ja bym dyskutował czy coś takiego istnieje, a jeśli nawet, to nie spotkałem się by ktoś w NOP odczuwał stany lękowe przed homoseksualistami. Po prostu agitujemy za normalnością, za związkiem kobiety z mężczyzną, który jest zalążkiem rodziny - najmniejszej komórki społeczniej w narodzie. Zdrowa rodzina = zdrowy naród. Homoseksualizm jest wynaturzenim (choćby dlatego, że nie prowadzi do prokreacji, czyli naturalnej możliwości przetrwania gatunku luckie
 • agresja [0]
  Imperial
  2006-06-23 06:13:01
  przez co były zamieszki? bo jest nierówny dostęp do pracy to nacjonalizm generuje wszelkie spory - daje tylko kolejną płaszczyzne do wykłucania sie. Na prawde nie macie innych problemów niż czepiać się innych? rozejrzyj sie dookoła syf i nędza a wy strzepicie jezyki. homofoby
 • niepoprawna poprawność [0]
  aronia
  2006-06-20 23:52:53
  bardzo dobry artykuł potrzebnay w kraju gdzie istnieje tylko jedna poprawna poprawność polityczna a każda inna (w tym ta a może przede wszystkim ta) która koncentruje się n atradycyjnych normach wartościach i rehgułach jest odrzucana, zdeptana i marginalizowana m.in. poprzez szybkie wygodne i niesprawiedliwe, ale "mocne" i odziałujące na naiwną opinię publiczną osądy.
 • Do Imperiala [0]
  Dagobert
  2006-06-20 22:41:52
  W sumie wloclawianie.info wyjasnił już tobie jakie mamy powiązania z twoja socjalrobotniczą wizją NOP - żadne! A co do społeczeństwa wielokulturowego to we Francji miałes najlepszy przykład czym owy experyment smakuje: podpalenia samochodów, wybijanie szyb w sklepach, bicie rodzimych francuzów i ciągłe wyciaganie łapy w stronę państwa po zapomogi socjalne. My takiej chorej koncepcji mówimy NIE.
 • cd. [0]
  Dagobert
  2006-06-20 22:37:25
  Prawo do poczucia bezpieczeństwa, a co za tym idzie wprowadzenie kar z kara śmierci włącznie dla jednostek, które owe prawo mogą naruszyć (tutaj z góry napiszę iż nie koliguje to z Bożym “nie zabijaj”, gdyż w języku hebrajskim, w którym napisano Biblię, są trzy słowa oznaczające zabicie: jedno tyczy sie morderstwa, drugie zabicia kogoś w trakcie wojny i trzecie kary śmierci. W dekalogu użyto słowa oznaczającego pierwszy przypadek). To są podstawy wzięte właśnie z prawa naturalnego.
 • Prawo (do Lokiego) [0]
  Dagobert
  2006-06-20 22:36:58
  Co do Prawa Bożego, to mogę ująć to inaczej, chodzi o system wartości jakie w owym prawie są zawarte. Ale dobrze: przejdźmy do prawa naturalnego. Nie uważam i w NOP też nie spotkałem sie z opinią o kulcie siły odnośnie tego prawa. Słabymi jednostkami w państwie narodowym należy sie zaopiekować, leczyć itd. Co wiec wynika między innymi z prawa naturalnego co bardzo bierzemy sobie do siebie. A więc prawo uznające związek kobiety i mężczyzny jako jedyny naturalny, gdyż prowadzi do prokreacji. Prawo do własności jednostki: moja własność jest moja i nikomu nic do tego. Wynikające z owego prawo naturalne wyłonienie lidera w zdecentralizowanym państwie z pośród liderów grup lokalnych (zauważ: kompletna odwrotność ideologii totalitarnych), których władza opiera sie właśnie na fundamencie poparcia owych społeczności i utrata jego oznacza automatyczną utratę pozycji. Zawsze naturalny lider dzierży z woli Narodu władze,a nie wylansowana przez media i sztuczne sondaże kukiełka. Prawo do poczucia
 • Dewianci potrzebują subkultur [0]
  Imperial
  2006-06-20 22:05:40
  Skrajna prawica rekrutuje się ze środowisk robotniczych. Może gdyby poszli do szkoły albo roboty nie pierdzieliby w stołek knując spiski. Nie masz pracy? bo co, czarnuch ci zabrał? Wielokulturowość i różnorodność genetyczna to idealne środowisko rozwoju dla człowieka. Pluralizm a nie narzucanie swojego punktu widzenia.
 • c.d. [0]
  człowiek
  2006-06-20 21:55:29
  "świnia wszędzie widzi świństwo", więc może ci, co wszędzie widzą nazistó, kult siły, żądzę mordowania ludzi, choroych psychicznie, sami tak naprawdę... Wniosek proszę wysnuć samemu:)
 • jeszcze raz [0]
  człowiek
  2006-06-20 21:51:41
  Jest taka humorystyczna strona http://narodowaantifa.republika.pl/txt.html Polecam tekst znanego lewicowca Okraski "Anty-hilter jugend", który humorystyczny ani trochę nie jest, a opisuje dobrze do czego prowadzi antyfaszystowskie myśenie -> do przeciwnego typu paranoi, zamiast spisku żydowskiego jest faszystowski, zamiast żydzi do gazu nazi do gazu itp. Tylko proszę przeczytać, a dopiero potem komentować. Co do Hitlera - czytałem wiele książek na jego temat i nie wydaje mi się, żeby był zakompleksionym człowiekiem. Włąsnie proszę popatrzeć na jego zdjęcia z okresu I wojny światowej i zdjęcia innych żołnierzy z tego orkesu, jest właśnie tak zbudowany jak byli wtedy zbudowani żołnierze, był rpez kolegów szanowany, bardzo lubiły go dzieci.... Jedyne co mu można zarzucić, poza ekstremalnymi poglądami politycznymi, to właściwie tylko nerwowość. Uważam, że obracanie wszystkiego w aberracje psychiczne to broń stosowana przez ludzi bez argumentów. Poza tym ,jak pisał Nietzsche "świni
 • errata [0]
  Loki
  2006-06-20 21:12:45
  "Bo prawo to będę stanowił na przykład ja i tak sobie wymyślę." _nie_ "stanowił", a "interpretował"
 • i jeszcze do Dagoberta, [0]
  Loki
  2006-06-20 21:10:10
  Nie twierdzę, że wszystkie idee głoszone przez prawicowców, w tym założenia, że powinniśmy zmierzać ku "zdrowemu społeczeństwu" są złe i błędne. Zwracam uwagę na niebezpieczeństwo związane z tym, że bardzo trudno jest definiować pewne pojęcia. Ba, definicji, gdy nawet są możliwe, pewnych kategorii jest tyle, ilu ludzi na świecie. Być może dla ciebie akurat człowiek chory umysłowo nie kwalifikuje się do eksterminacji. Ale dla twojego kolegi owszem, w myśl budowy zdrowego społeczeństwa. Kto ma tutaj rację? Gdzie jest granica? Zwróć na to uwagę. Gdy używasz na przykład terminu prawo naturalne, bacz, że za chwilę to ty możesz nie spełniać kryteriów, to ty możesz się okazać (jak gdzieś napisałeś) wrzodem w tkance nowego społeczeństwa... Bo prawo to będę stanowił na przykład ja i tak sobie wymyślę. O to tutaj chodzi.
 • Dagobert, [0]
  Loki
  2006-06-20 21:02:11
  Nie sądzę, by zestawienie to było jak najbardziej chybione. Choćby dlatego, że jako sympatyk NOP piszesz o tym, że NOP to idea państwa opartego na prawie naturalnym (już to boże pominę, bo chyba nie ma sensu o tym rozprawiać). Od prawa naturalnego, czyli - jak domniemywam - silny przetrwa, słaby zginie, do Nazistów jest akurat całkiem blisko. Nie twierdzę, że każdy sympatyk NOP jest hitlerowcem, nazistą. Nie twierdzę, że ty nim jesteś. Twierdzę, że w swoich komentarzach wyraźnie wartościujesz ludzi i postawy wychodząc intelektualnie z kultu siły, prawa dżungli i maczugi. Tak też robi to NOP i tak robią inne organizacje, powiedzmy - prawicowe. Uważam, że konsekwencje (ewentualne) takiego sposobu myślenia i propagowania tego typu postaw są groźne dla innych, słabszych, a być może wcale nie mniej wartościowych jednostek.
 • Do Lokiego [0]
  Dagobert
  2006-06-20 20:44:56
  Dlaczego sprowadzasz dyskusje o NOP w kierunku zestawień z ideą o nadludiach, o hitlerze (i pewnie jego idei rasy panów), skoro jest to zestawienie jak anjbardziej chybione. Prosze więc: podaj mi przykłady dlaczego twoim zdaniem to co piszesz ma coś wspólnego z powyzszym artykułem,który komentujemy tutaj.
 • Re3 [0]
  Dagobert
  2006-06-20 20:37:22
  Oczywscie odpisywałem (nie)normalnemu.
 • Re2. [0]
  Dagobert
  2006-06-20 20:34:42
  merytoryczną dyskusję na temat NOP, a tu sie okazuje, że piszę z jakimś dzieciakiem, który nie potrafi poprzeć swych oskarżeń i żeby “wynagrodzić” sobie niewątpliwą porażkę w dyskusji o NOP zaczynasz obrażać mnie personalnie, a to przecież nie jest artykuł o mnie, tylko o organizacji NOP. Tylko na tyle ciebie stać? Powyzywaj sobie jeszcze trochę, albo usiądź, włóż nos w książki i poczytaj coś na temat w którym masz zamiar sie udzielać. Bo na ten moment jesteś zupełnie zielony, nieprzygotowany i za słaby psychicznie, czego dowodem jest sprowadzanie dyskusji w stronę rynsztoka. Ja jednak nie mam zamiaru za tobą w ów rynsztok wchodzić, wiec miłego pływania ;).
 • Re. [0]
  Dagobert
  2006-06-20 20:34:04
  Jesteś bardzo zabawny. Najpierw wypisujesz bzdury o NOP. Nie potrafisz ich poprzeć argumentami. Powoli, a nawet nie, nawet szybko siadasz psychicznie i nie potrafisz prowadzić merytorycznej dyskusji. Wiec jak zaczynasz działać: najpierw stereotypowo obrażasz wszystkich krótko ostrzyżonych, a następnie wsiadasz na osoby aktywnie uprawiające sporty siłowe określając ich mianem "tępych osiłków". Moja riposta była niczym innym jak próbą uświadomienia ci, że na siłowni można spotkać inteligentnych ludzi. Niczym sie nie chwalę,a jedynie odpowiadam na twoje wypociny. Co więc robisz dalej, panie demokrato, obrażasz mnie osobiście nazywając mnie “neonazistą”. Pokazujesz tym samym swój kompletny brak wiedzy na temat czym jest nazizm,a czym nacjonalizm. Efekt naszej dyskusji jest taki: próbujesz wkręcać jakieś historię o agresji NOP, a tym czasem sam stajesz sie agresywny, nietolerancyjny do osób o takim a nie innym wyglądzie, lub chodzących na siłownie. Wiesz: liczyłem na meryto
 • cd. 3 [0]
  Loki
  2006-06-20 20:32:08
  Co do Nietzschego, to właśnie wcześniej napisałem, że jego nadczłowiek, to coś zupełnie innego, niż Naziści sobie wytworzyli. A że był wątły… cóż, był. Gdy pisał „nie jestem człowiekiem – jestem dynamitem” też – jak się okazało – wiele się nie pomylił. Hitler jaki był, każdy wie i sam może wnioski wyciągnąć. Wystarczy się trochę zastanowić, nie trzeba być amerykańskim psychoanalitykiem. Ale niech będzie, że jest to psychologia rodem z American Beauty…
 • cd. 2 [0]
  Loki
  2006-06-20 20:31:42
  Dlaczego w ogóle trzeba o tym ciągle mówić, skoro jest to wprost oczywiste? Dlaczego ludzkość nic a nic nie czerpie ze swojej przerażającej historii? Demony są wpisane w człowieczeństwo. Człowiek uosabia to wszystko, co większość kościołów (mających przecież na celu jakąś pozytywną organizację społeczeństwa; powstałych po to między innymi, by się ludzie nie pozabijali, nie gwałcili sobie kobiet, nie mordowali nie swoich dzieci, nie rozpętywali rewolucji co chwilę itd.; powstałych dlatego, by tłumić biologiczne człowieczeństwo) określa w różny sposób mianem jakiegoś diabła, szatana. Tysiące lat wtłukiwania do ludzkich głów odwrotności tego, co tkwi w ludzkiej naturze, nie przynosi efektu. Prolonguje katastrofy, zmniejsza ich rozmiary, ale im nie zapobiegło, bo nie mogło. Teraz dodatkowo próbuje to robić współczesne państwo i też się - jak widać - nie udaje, bo też samo ono jest ułomne, choć lepszego ludzkość nie zna.
 • cd. [0]
  Loki
  2006-06-20 20:31:06
  pięć minut, wychodzą poza obręb umysłów, które je wytworzyły i zaczynają być operacjonalizowane. I tu, zapewniam, jest rzeczywiste zagrożenie, któremu rządy, czy jakiekolwiek inne ciała organizujące społeczeństwo odgórnie, muszą zapobiegać. Bez względu na to, czy są to makabry związane z rozbudzaniem i partykularnym wykorzystywaniem nacjonalizmów, rasizmu etc., czy z drugiej strony przyjmujące za punkt odniesienia na przykład walkę klas. Każdy, kto chce działać w jakimkolwiek społeczeństwie (podkreślam: nie myśleć – działać, ale jedno z drugim często jest niestety nierozerwalne) w myśl jakiejkolwiek prawdy objawionej jest groźny. Gdy nadchodzą objawienia i jedynie słuszne idee, dla wielu, często zupełnie nie wiadomo dlaczego, nadchodzi mrok, zniszczenie, więzienia, stosy, śmierć.
 • Człowieku, [0]
  Loki
  2006-06-20 20:30:25
  Nie należy nikogo zwalczać za poglądy, nawet jeśli ma nazistowskie, czy jakiekolwiek inne w przekonaniu większości dziwne, albo brzydkie. Póki nie narusza wolności drugiego człowieka, niech sobie myśli cokolwiek. Dagobertowi na przykład nie zabraniałbym myślenia w sposób taki, jaki właśnie prezentuje. To jest przecież jego myślenie, jego umysł i jego życie, może nawet jego "kampf". Dopóki te rzeczy dzieją się w jego mózgu, to nic do tego rządom, czy innym organom państwowym. Co więcej, niech się nawet spotyka z kolegami w kółku dyskusyjnym i niech rozpatrują, bo ja wiem, o wyższości prawa bożego nad świeckim, czy innych palących problemach współczesności. Problem zaczyna się gdzie indziej. Otóż bywa tak (jak uczy historia, a także badania nad człowieczym mózgiem i dynamiką ruchów społecznych /w końcu Dagobert i paru kumpli to już zaczyna być grupa i jakiś ruch ponadindywidualny/), że najróżniejsze, nawet najbardziej makabryczne idee znajdując dobry grunt, i niejako swoje historyczne
 • do neonazisty podpisującego się dagobert [0]
  normalny
  2006-06-20 20:05:42
  widze ze bardzo sie poczułeś dotknięty tym "skinheadem w okularkach" i zaraz musiałeś pochwalic sie znajomościami na siłowni. widze że imponuje ci kult siły a jest tak dlatego bo nie masz jej w sobie.
 • I jeszcze trochę [0]
  człowiek
  2006-06-20 19:31:59
  Co do demokracji zachodnich - wyzancznikiem takowych w dziesiejszych czasach jest zwykle doktryna USA (przynajmniej ta sprzed paru lat). A tam normalnie funkcjonują American Nazi Party i American Communist Party. Dlatego że fundamentem demokracji zachodnich jest wolność słowa i sumienia. I nikt tam z ramienia państwa nie zwalcza żadnego anzisty za poglądy. Zamiast robić raban o to że się kryminaliści z prawa i lewa tną nożami iz amykać strony typu redwatch po prostu dąży się do tego, aby policja dobrze funkcjonowała i łapała tych, którzy faktycznie kogoś zabijają. No i zezwala się obywatelom na noszenie broni, żeby w razie czego sami się bronili (chociaż nie - moore w zabawach z bronią zdmeaskował perfidne działania nazisty busha - :))
 • Trochę obiektywizmu [0]
  człowiek
  2006-06-20 19:28:18
  No panowie: kto Nietzschego czytał? Kto doszedł do fragmetnu negującego państwo? Nadczłowiek nietzscheański i hitlerowski to dwie różne sprawy. Od kiedy to Nietzsche był zakompleksiony? Ostatnie lata życia był chory, ale włąsciwie już wtedy nie pisał, tylko dyktował aforyzmy. A Hitler też nie wydaje mi się dobrym rpzykłądem zakompleksionego człowieka - zwłaszcza biorąc pod uwagę, że był szefem całkiem sporego państwa. Poza tym dostał Krzyż Żelazny i był bardzo dobrym żołnierzem frontowym - tyle że uważano że nie ma zdolności przywódczych, dlatego nie był awansowany. Widzę, że sporo się tu psychologii rodem z american beauty uprawia zamiast sięgnąć po fakty.
 • cd. [0]
  Loki
  2006-06-20 15:36:19
  z Nowego Testamentu. Tak, jak zupełnie inny jest bóg ojca Rydzyka, a inny śp. ks. Tischnera. A moja domniemana identyfikacja z „pogańskim szatanem” bawi szczególnie. Ciekaw jestem, jaki jest twój pogański szatan? Jaki jego obraz sobie wyprodukowałeś i jaki wg ciebie „byt” kryje się pod tym pojęciem.
 • Dagobercie, [0]
  Loki
  2006-06-20 15:35:03
  Gdy piszesz: "Zastanawiam się czy to jest tylko zbieg okoliczności, czy może identyfikujesz się z odpowiednikiem pogańskiego szatana i stad ziejesz jadem na wszystko co związane z Bogiem.", to ja pytam: z jakim Bogiem? Którym? Tym, o którym mówił Jan Paweł II, czy tym, o którym mówią islamscy ajatollahowie? Które prawa są prawdziwie boskie? Komu objawił się On naprawdę i przekazał "jak żyć" i "jakim być"? Tobie? Chomejniemu? Ben Ladenowi? Loki nie jest przypadkowy. Bóg (pogański???), Szatan (obojętne, czy pogański, czy każdy inny), demony to pojęcia, to abstrakcje, proszę Pana. Nic więcej i nic mniej. To wytwory ludzkiego umysłu. Twój umysł na przykład wygenerował jakiegoś specyficznego boga, który ustanawiając swe prawa, postanowił faworyzować jeden rodzaj ludzi, a piętnować innych. Jest to "byt" zupełnie inny (czy lepszy?), niż bóg jakiegoś geja, lub innej lesbijki. Mało tego, jest inny, niż wyobrażenie, które większość Polaków (bez względu na orientację seksualną) zna z Nowe
 • Re [0]
  Dagobert.
  2006-06-20 14:16:21
  Dalczego uważasz, ze puszczają mi nerwy? to raczej tobie puściły. Zostałes taki biedny sam, bez argumentów. A jak staramy się odróżnić od bandytów? Dziwne pytanie. Nie jestesmy bandytami i to wystarczy. Nie popełniamy przestepstw. Czego oczkujesz,z ę sobie NOPowcy powtykają do nosa piórka by sie odróżniali? Żyjesz w ajimś dziwnym świecie stereotypów. Aha: jeszcze jedno: nazwąłęs mnie "skinhedem w okularkach". Widzisz, ja i mam włosy na głowie i okularków nie noszę. Nie muszę równeiz chowac się za czyimiś plecami. Czyżby znowu stereotyp? Widzisz: wiele lat chodze już na siłownie i znam równie wielu kultórystów, tórjboistów, wyciskaczy itd, którzy intelektualnie zjedli by ciebie. Jesteś bardzo cieniutki w tym co piszesz. Ponawiam wiec prośbę: podaj przyklady na przestępczą działalnosć NOP i na obrzydlistwa w ideologii jaką głosimy. Jesteś cwaniaczek to rzuć pare przykładów by poprzeć swoje oskarżenia.
 • r [0]
  normalny
  2006-06-20 13:25:25
  skoro popełniam przestępstwo to złóż na mnie doniesienie zgodnie z tym co sam wcześniej napisałeś. inaczej wyjdzie że to ty sie plączesz. i ciagle nie odpowiedziałeś mi jak sie staracie odróznić od tych jak słusznie ich nazwałeś bandytów (odpowiedzi się nie spodziewam bo widze że puściły ci już nerwy)
 • Re 2b [0]
  Dagobert
  2006-06-20 13:19:11
  na siłe zrobić z NOP obrzydliwą organizację pełna bandziorów sięgasz powoli dna. sam popełniasz przestepstwo pomówienia, bo dowodów na poparcie swych obelg pod adresem NOP nie potrafisz przedstawić i nie przedstawsz bo ich nie ma. Życzę powrotu do zdrowia.
 • Re 2 [0]
  Dagobert
  2006-06-20 13:18:03
  Do (nie)normalnego: tak ciebie bolu, ze chłopacy na zdjeciu podpalaja hitlerowską flagę? Widzę, ze nie potrafisz znaleźć argumentów by poprzeć swoje poprzednie oskarżenia. Oskarżasz dalej bez podstaw. Czy każdy człowiek ogolony na lyso według ciebie jest przestepca? Jeżeli tak to dlaczego ty, wielki demokrata nie zakąłdasz im spraw sadowych za ich przestepstwa. Podaj mi przykład sprawy, w której NOPowcy zostali oskarżeni i skazani przez sad za pobicie kogo kolwiek? Nie znajdziesz. Jedyne co mozesz to ans pomawiać. Najpierw piszesz o anszych obrzydliwych i chorych poglądach, a na moją prośbę o przedstawienie przykładów na owe obrzydliwe poglądy wyjezdżasz z hasłem,z ę na zdjeciu sa łysi to musza być bandziorami. Gubisz się. Pomawiasz NOP i NOpowców bez podstaw. Sam w państwie demokratycznym, które bronisz, ąłmiesz jego podstawowe zasady poprzez naruszenie dóbr osobistych osób na zdjęciu i czlonków NOP. Jak to jest wystepowac wbrew prawu, które jest podstawą demokracji? Usiłując na sił
 • Re [0]
  Dagobert
  2006-06-20 13:09:12
  Nie wiem dlaczego piszesz o tym co by robił hitler, skoro NOP nie ma z nim nic wspólnego. Znajdź też mi fragmenty ze stron NOP, które świadczą o tym iż gardzimy chorymi ludźmi, ze sie wywyższamy, ze jestesmy rasistami. Nie znajdziesz ich anpewno,a to dlatego, zę chyba za długo przebywałes na słoneczku i sie towbie mózdżek zlasował, skoro nas oskarzasz o tego typu poglądy. Podpisujesz się jako Loki, czyli skandynawski bożek, który stanął po złej stronie w walce z tymi dobrymi bogami. Zastanawiam się czy to jest tylko zbieg okolicznosci, czy moze identyfikujesz sie z odpowiednikiem pogańskiego szatana i stad ziejesz jadem na wszystko co związane z Bogiem. Wnacjonalixmie przed Narodem jest tylko Bóg i nie ejst to jakis mój wymysł, czy koncepcja NOP. Już Wielki Papież Kościola Katolickiego Pius XI powiedział: "Prawy porządek chrześcijańskiego miłosierdzia nie zabrania prawowitej miłości Ojczyzny, ani nacjonalizmu; przeciwnie, kontroluje on go, uświęca i ożywia." Daltego prosze: pisz o
 • kogo chcecie oszukać? [0]
  normalny
  2006-06-20 13:01:16
  Treść komentarza została usunięta, gdyż narusza art. 212 p.1 i 2 Kodeksu Karnego.
 • Dagobercie cd., [0]
  Loki
  2006-06-20 12:11:48
  Drugą, bardzo znaną, wypłodził zakompleksiony, niewysoki, nieatrakcyjny fizycznie kapral. Zastanów się nad tym chłopaku. A prawo boże jest zdaje się na przykład takie, że każdy, kto nie akceptuje drugiego, choćby najbardziej ułomnego bliźniego i nie nadstawia drugiego policzka, gdy mu się w ryj przywali, ten grzeszy i postępuje wbrew woli boskiej. Czyż nie takie między innymi historyjki przekazuje się na lekcjach religii zdrowym, białym aryjczykom, podpierając się choćby Nowym Testamentem? Inne prawa boże, stworzone przez innych ludzi w odrębnych od naszego kręgach kulturowych bywają inne, jednak mniemam, że miałeś na myśli nasze – polskie, białe, jedynie słuszne.
 • Dagobercie, [0]
  Loki
  2006-06-20 12:10:41
  Piszesz: "niezmienne jest jedynie oparcie się na Prawie Bożym i prawie naturalnym, no bo jak człowiek mógłby to zmianić?" Po najznakomitsze wzorce koncepcji opartych o takie założenia warto sięgnąć np. do Iranu ajatollahów. Jak czytam rzeczy takie, jak ta Twoja wypowiedź Dagobercie, to zaczynam mieć coraz większe wątpliwości, czy Polska zaludniona jest przez "rasę" homo sapiens sapiens, czy homo erectus pithecanthropus. Hitler przynajmniej nie mieszał w to wszystko boga, chyba wstydziłby się ujawnić tak żenujący poziom intelektualny. A co do, jak piszesz, „benkartów”, kompleksów itd., Nie jest przypadkiem że o koncepcjach w stylu moralność panów, nadludzie, obsesyjne poszukiwanie własnej, bądź urojonej zbiorowej, lepszości jednych nad drugimi piszą i rozważają ludzie w jakiś sposób upośledzeni. Jedną z najbardziej znanych i ohydnie wykorzystanych wbrew intencji twórcy idei, mówiących o mocy, woli, urodzonych panach i poddanych wytworzył schorowany, mizerny Nietzsche. D
 • cd. [0]
  Dagobert
  2006-06-20 11:50:30
  Zupełnie zaś nietrafnie wplatujesz jakies porównania z nazizmem. Idea nacjonalistyczna nie głosi haseł imperialistycznych i nie nawołuje do dyktatury - zaś naziści (na których czele stali min homoseksualiści tacy jak E. Rohm) od początku takie postulaty wysuwali. Nasi miedzywojenni protoplaści ginęli za Polskę z bronią w ręku,a letakze w hitlerowskich obozach zagłady. Polscy nacjonaliści nigdy nie skompromitowali się piętnem kolaboranta. Za to protoplasci wojującej lewicy kolaborowali z sowieckim okupantem przez 50 lat, a dziś są elita polskiego liberalizmu i demokracji. Czy to nie dziwne?
 • ?? [0]
  Dagobert
  2006-06-20 11:46:24
  (Nie)normalny: czy mozesz mi przyblizyć co w działaniach NOP jest tak obrzydliwe i chore? Piszesz jakbyś znał NOP niesamowicie dobrze, przynajmiej takie chcesz sprawiać wrażenie,a le tak naprawdę nei masz o NOP i idei nacjonalizmu zielonego pojęcia. Prosże podaj przykłady potwierdzające Twoją wypowiedź. A zachodnia demokracja wlasnie jest w fazie maxymalnego rozkwitu i owe dobrodziejstwa, jak dewiacjie, narkotyki, eutanazje i aborcje chce nam równiez ofiarować. Czy nie dziwi Cię, ze NOP ma utrudnione zadane by walczyć własnie z tymi "dobrodziejstwami"? Może spoeczeństwo musi być zawrzodzone tego typu dziadostwem by wielcy demo(dupo)kraci mogli je w peni kontrolować.
 • to co widze [0]
  neutralny
  2006-06-20 11:16:03
  Nie jestem ani lewicowcem ani prawicowcem. Staram się obiektywnie postrzegać otaczającą mnie rzeczywistośc. Prawdą jest, że środowiska narodowe są prześladowane. Jest to dziwne, bo każdy kraj powinien wspierać inicjatywy patriotyczne. W mediach przedstawia się zniekształcony obraz narodowców i nacjonalistów. Do jednego worka wrzuca się skinów, narodowców, neonazistów i kibiców. Albo jest to brak dziennikarskiej rzetelnosci albo świadoma manipulacja spoleczenstwem. Jesli brak rzetelnosci to dlaczego nierzetelni dziennikarze jeszcze pracują? a jesli manipulacja to komu zalezy na zdyskredytowaniu środowisk patriotycznych?
 • chyba się nie do końca zrozumieliśmy [0]
  normalny
  2006-06-20 10:57:59
  zgadzam sie że demokracja zachodnia przechodzi jakiś kryzys jeśli oficjalnie działaja partie pedofilskie i skrajnie prawicowe oraz inne głoszące poglądy nie do zaakceptowania przez normalnych ludzi. oczywiście jako dodatek i na podpuchę dołączacie do tego, NOP i holenderska partia pedofili, rózne inne atrakcyjne postulaty, które jednak faktycznie stanowią jedynie zasłone dymną dla waszych prawdziwych dążeń. nie zapominajmy, że naziści też doszli do władzy legalną drogą posługując się taka właśnie propagandą. jednak mam nadzieję, że wasze miejsce jest na stałe na marginesie i nigdy nie zyskacie realnego wpływu na bieg wydarzeń.wzywając do zastanowienia podałem przykład kolesia, który podobnie jak wy, jest święcie przekonany, że to co robi jest dobre, chociaż faktycznie jest to obrzydliwe i chore
 • cd. [0]
  Dagobert
  2006-06-20 10:30:11
  wie czy za kilka lat nie dopnie swego tak samo jak homoseksualiści! To jest możliwe tylko w tej zgniliźnie jaką bronisz. W pańśtwe narodowym takie działania pedofili były by zgodnie z prawem blokowane, a agitatorów gwałcenia dzieci czekały by mroczne cele.
 • pedofil [0]
  Dagobert
  2006-06-20 10:27:20
  I sam teraz wywlokłeś smród demopaństwa. w Państwie narodowym ów misiaczek zostałby skierowany przynajmiej sadownie na leczenie swojego zboczenia, a gdyby dopuścił się aktu pedofilii - kara śmierci by go czekała. Piszesz,z ę nikt nie da mu publicznie głosić swoich chorych poglądów. A co on robi na stronie? Głosi własnie swoje poglądy w sposób taki, zę w demokracji mogą mu gó..no zrobić. Media zaś nagłośniły sprawę i wcale mu nie zaszkodziły,a wręcz przeciwnie - zrobiły mu darmową reklamę. Teraz znacznie wiecej ludzi odwiedza pewnie jego stronę. Wiele pedofili ma wiec dostęp do wiedzy jak figlowac z prawem, a nie jeden młody człowiek moze po wizycie na jego stronie zatracić różnicę pomiedzy dobrem a złem (które ów misiaczek tak ładnie ubarwia). To jest możliwe tylko w demokracji! Pozatym, czy słyszałeś iż w Holandi powstła partia pedofili, którzy będą się starać wyegzekwować obniżenie wieku pozwalającego na odbycie stosunku? W demokracji tego typu partia ma prawo działac legalnie i kto
 • zastanów się jeszcze bardziej [0]
  normalny
  2006-06-20 10:15:47
  czytałem ostatnio o takim pedofilu o pseudo "misiaczek" co też nie łamie prawa i nic nie mogą mu zrobić bo na swojej stronie ni zachęca otwarcie to grzmocenia dwunastolatek tylko uparcie krąży wokół tego tematu. ale jest ciągle monitorowany i psy czekaja tylko na jakieś jego potknięcie żeby sie do niego dobrać. i na pewno nikt mu nie da publicznie głosić jego chorych poglądów, czym jest on bardzo rozgoryczony i pyta się na tej swojej stronie dlaczego?, skoro nie łamie prawa. podobnie jest z wami
 • Korekta [0]
  Dagobert
  2006-06-20 09:43:25
  Przepraszam, miało być mnÓstwo.
 • Re [0]
  Dagobert
  2006-06-20 09:41:35
  Do (nie)normalnego: podaj przykłady naruszenia przez NOP prawa (czyt. zasad) panujących w demokratycznym państwie Polskim? Jeżeli takowe znasz, to dlaczego ajko demokrata i obywatel państwa demokratycznego nie zglosiłes tego do dzisiaj organą ścigania? NOP jako organizacja chcąca wprowadzić w Polsce inny ustrój polityczno-gospodarczy agituje jak najbardziej za tymi zmianami oraz wytyka blędy (których jest mnustwo) systemu demokratycznego. Wszystkoto robi jednak zgodnie z prawem! Tak wiec chyba czas troszkę poczytać na temat NOP zanim się zrobi z siebie posmiewisko wypisując tego typu brednie.
 • zastanówcie się [0]
  normalny
  2006-06-20 09:12:40
  demokratyczna gra jest dla tych którzy przestrzegają demokratyczntch zasad. podam przykład z futbolu, który jest moim zdaniem esencją zachodniej cywilizacji.otóż dopuszczenie ekstremistów typu NOP do normalnego demokratycznego dyskursu wygladało by tak jakby nagle w czasie meczu na boisko wpuszczono zawodnika, któremu wolno napierdalać przeciwników. wtedy trzeba by zmienić zasady gry na bardziej brutalne żeby wszystcy mieli równe szanse a wówczas przestałby to być futbol. napierdalać się można i trzeba na trybunach i poza stadionem, ale na boisku obowiązują REGUŁY. dlatego rózni porąbani i nawiedzeni fanatycy, sekty pedofile i skrajna prawica w normalnym dobrze funkcjonującym państwie nigdy nie zakwalifikują się nawet do najniższej ligi
 • veriv [0]
  veriv
  2006-06-20 08:50:30
  Bardzo dobry artykuł. Chyba jako jedyny przedtswia obiektywną opinię, nie przypisując żadnych obraźliwych określeń. Niestety obiektywizm, to cecha której naszym mediom wybitnie brak.
 • Re 2 [0]
  Dagobert
  2006-06-20 05:37:17
  Do "Imperium": ideologia nacjonalistyczna napewno nikomu nie mówi jak anleży myśleć. To nie ejst betonowa skorupa raz powiedzianych wytycznych. niezmienne jest jedynie oparcie się na Prawie Bożym i prawie naturalnym, no bo jak człowiek mógłby to zmianić? Zaś koncepcje na życie w państwie narodowym ulegają ciągłej ewolucji. Jak to sie mówi: idą z duchem czasu. Kto za ową ewolucję jest odpowiedzialny? Odp.: członkowie NOP. W NOP nie ma bowiem idei wodzostwa, zas jest naturalna koncepcja lidera, który pracą zasługuje na pozycję. Także swoje teorie o zakompleksieniu zostaw dla lewaków, którzy swoje kompleksy chcą zaleczyć różnymi uprawnieniami dla chorych jednostek społeczeństwa. To oni nie są w stanie życ w zdrowym i silnym narodzie. W takim narodzie moją same kompleksy i dlatego starają się by naród był jak najbardziej chory, by czuli się "równi". Narkotyki, zboczenia itd. - to lekarstwo lewactwa na swoje kompleksy; to cios wymierzony w zdrowy organizm narodu polskiego!
 • Re: [0]
  Dagobert
  2006-06-20 05:26:45
  Ależ "kropko" NOP staje w wyborach! Nie wiesz peanie jakie trudności system dla NOP przygotował w takim starcie. Na wstępie w ankietach OBOP pojawiły sie np niestartujące KPEiR, zaś zabrakło NOP. Pomimo zarejestrowania okregu "Warszawa1", odpowedzialnego za głosy emigracji, jedynie NOPowi TVPolonia bezprawnie odmówiła emisji darmowych spotów wyborczych! Z wyborów na wybory NOP rejestruje jednak coraz wiecej okręgów i tego typu wzrost będzie się utrzymywał. A co do manifestacji: w Toruniu kontrmanifestacje przeciw zboczeńcą są bardzo wesołe i wile osób w różnym wieku się do NOP przyłacza. Proszę: posledź galerie zdjęć na www.torun.nop.org.pl, a zobaczysz sam, lub sama (?).
 • zakompleksieni ludzie zawsze potrzebują autorytetów [0]
  Imperial
  2006-06-20 01:32:27
  silnej ideologii, kogoś kto powie im co myśleć. Kolejny nietrafiony artykuł? Pasmo porażek trwa
 • '2 [0]
  '
  2006-06-20 01:28:03
  gorii ofiary. Bo każda ich "gnębiona ofiara" to kilka procent więcej poparcia dla ich przerażających postulatów...
 • '2 [0]
  '
  2006-06-20 01:26:44
  widzi w tv różnobarwne peletony uśmiechniętych ludzi a po drugiej stronie szereg wspomnianych młodzieńców, sympatia tego kogoś zwykle staje po stronie tych, którzy wyglądają sympatyczniej. Łatwo jest "wyrabiać sobie markę" działaniami tego typu. Trudniej zaistnieć poprzez sprawne działania pi-arowe w mediach także przy subtelniejszych okazjach. Homoseksualiści to sprytna i doskonale finansowana grupa interesu. Jest sprytniejsza od młodych ludzi z NOPu czy MW (jakaś 1/4 tych ludzi to tacy, którym patriotyzm kojarzy się z siłą i zamordyzmem i tylko to ich interesuje). Powoli wchodzi do świadomości obywateli najsłabiej chronionymi szlakami - budzi ich współczucie, zrozumienie, respekt. Wykorzystuje cały szereg znanych i opisanych strategii manipulacyjnych. Najskuteczniejsza jest w przypadku najmłodszych, a przeciej to właśnie oni zadecydują o przyszłości naszego kraju. Musimy z głową stawić człoła dewiacjom. Walczyć z nimi ich włąsną bronią i przenigdy nie pozwolić im stawiać się w kate
 • ' [0]
  '
  2006-06-20 01:17:48
  pisze się "swastyka" i "bękart". Ja się jednak obawiam, że NOP ogranicza się do działalności, która jest niewątpliwie najłatwiejsza. O wiele trudniej stanąć do sensownej walki o głosy w wyborach (a więc zorganizować kampanię tak, by dostac posła czy radnego) niż protestować przeciwko szerzeniu się akceptacji dla pederastii. Co gorsza niestety owi panowie (i dosc nieliczne panie) przyczyniają się swoimi działaniami do wzrostu wśród społeczeństwa akceptacji dla rozmaitych dewiacji na czele z pederastią. Kiedy bowiem widzi się manifestacje rosłych ostrzyżonych młodych ludzi z Falangami, czesto czuje się obawę o to czy uda sie zachować integralność ciała przeszedłszy koło takowych obywateli. Kiedy ktoś
 • I znow pierdoly [0]
  Robert
  2006-06-19 22:33:13
  w wypowiedziach co poniektorych - ja nie zna na ten pryzklad ludzi, ktorzy wyladowali pod butami nopowskich bojowek. Natomiast to, co napisl mateusz, to jest prawda - zerknalem sobi ena neta przejrzalem wyborcz, wprost i jk napisal - na temat NOP żadnych konkretów, tylko same blablanie: zli, niedobrzy faszysci. Tyle ze ich materialy (polazilem po stronach ) jakos pokazuja zupelnie co innego. Nawet ostatnia zadyma w Wawie w czasie Parady. I co , jedyni zatrzymani, to dwaj niemcy z ichniej antify i jeden Polak. CHodzili na amfie, rzucali sie na gliniarzy i teraz siedza. A NOP zrobil widowiskowo, wygladalo w TVN bojowo, ale jakos bez bijatyk
 • cd [0]
  Dagobert
  2006-06-19 22:18:08
  lecz trwają sztucznie podtrzymywane przez demoliberalny system. Pomyslcie nad tym. Poznajcie NOP, a potem piszcie.
 • cd [0]
  Dagobert
  2006-06-19 22:17:40
  nabić elektorat i zdobyć pieniążki tworząc pozarządowe organizacje do tzw. "walki z homofobią". Czy w obliczu najnowszych badań, które dowodzą iż homoseksualizm to zaburzenie psychoseksualne, które nastepuje we wczesnym stadium rozwoju młodego człowieka (nikt nie rodzi się homoseksualistą!), jest dla Was takie dziwne, zę NOP protestuje przeciwko promocji owej dewiacji na ulicach? Pozatym NOP to także oblicze, którego nie znacie, a szkoda bo warto się w to zaglebić. To miedzy innymi korporacjonizm - gospodarka oparta na Katolickiej Nauce Ekonomicznej, która stoi na twardym stanowisku obrony własnosci prywatnej iprawa posiadania. NOP to także idea prawa opartego na Prawie Bożym i prawie naturalnym - czyli idea ponadczasowa, z kórą liberalne koncepcje, ktore zrodziły takie benkarty jak "kultura śmierci", czy "społeczeństwo wielokulturowe", nie mogą sie równać, gdyż w krajach gdzie tego rdzaju "pseudowolnościowe nowalijki" zostały wprowadzone poniosly całkowita klęske, lecz trwają
 • NOP - ostatni bastion zdrowego rozsądku. [0]
  Dagobert
  2006-06-19 22:09:05
  Bardzo dobry artykuł. Widzę wile "demoliberalnych stereotyowych demonów" w wypowiedziach osób komentujących artykuł. Zastanawiam się, czy ktoś z Was pokusił się i porozmawiał z NOPowcami o celach i metodach działań. W NOP nigdy nie było haseł typu "bij żyda". Były za to akcje w obronie kamienic, do który pretensje rościli sobie Żydzi, ale gdyby to nie byli Żydzi tylko jaka kolwiek inna nacja z wyjatkiem naszych rodaków, to NOP przeprowadziłby podobną akcję. Była też akcja z modlitwą o nawrócenie żydów (tym razem z małej litery bo chodzi o wyznawców religii). Czy dla wierzącego głęboko katolika istnieje wiekszy wyraz dobrej woli od modlitwy do Boga za czyjeś zbawienie? Co zaś do haseł "bij pedałów" - równeiż się z tego typu hasłami nie spotkałem. NOP agituje propagując ideę leczenia homoseksualizmu (wystarczy pośledzć w necie ile przypadków udokumentowanych wleczenia z homoseksualizmu odnotowano). Owszem NOP walczy słowem z politykierami, którzy na homoseksualiźmie chcą sobie nab
 • RP [0]
  tokfm
  2006-06-19 21:35:49
  Osobiście uważam że każdy obywatel RP może wypowiadać swoje zdanie. Ale gdy spotykam czytelników „Szczerbiec” to od razu zauważam jakie są nastroje w takich grupach. Agresja jaka z nich emanuje jest przerażająca. Jednakże mówię tylko o swoich znajomych i staram się nie uogólniać. Zawsze im powtarzam że nienawiść do człowieka jest zła bo właśnie ona doprowadziła do Nazizmu.
 • powiedziałabym; wielka bzdura [0]
  tralala
  2006-06-19 14:49:47
  cytat: "Odpowiedź wydaje się prosta: bo wzbudzają kontrowersje, a w kraju gdzie polityczna poprawność nakazuje bycie tolerancyjnym, nie akceptuje się odmienności w tym temacie." -> to mi brzmi jak fragment Naszego Dziennika. I szczerze mowiąc dziwię się, drogi Mateuszu, że Twój artykuł został w ogóle dopuszczony do publikacji. Zastanawiam się, czy jesteś tak naiwny, że wierzysz w dobre intencje panów z NOP-u (ukryte oczywiście pod hasłami "Bij Żyda" i "bij pedałów!"), czy po prostu tak ograniczony, że wierzysz, iż panowie z NOPu chcą ograniczenia biurokracji i bezpieczeństwa publicznego (to jak dbają o bezpieczeństwo publiczne opisał doskonale gAlo). Przykre. I żałosne.
 • Bzdura [0]
  gAlo
  2006-06-19 13:43:55
  Bzdura co piszesz mosci panie Mateuszu. Piszesz, ze kazdy ma prawo glosu i zawsze pogadac mozna o pogladac, ale zastanow sie pierw ile osob chcialo, a w zamian wyladowalo pod butami mosci bojowki NOPowcow, ktorzy do tej "partii" nalezeli. Dzieki ci wielkie, ale nie bede skandowac hasel faszystowskich i znakow nazistowskich i to slownych, i to fizycznych, bo takimi czlonkowie sie szczyca i tak wychwalaja. Obecnie ta organizacja skanduje poglody faszystowskie, probujac je ukryc pod roznymi slowami. Pieprzysz panie obywatelu. Bicie bezdomnych i rzucanie butelkami nazywasz wyrazaniem pogladow? Zgodze sie jedynie z tym, ze Polska to popaprany kraj, w ktorym kazdy faszysta i nazista moze spokojnie przejsc ulica z naszywka ze znakiem Trzeciez Rzeszy oraz krzyzami celtyckini oraz sfastykami i go nikt nie zatrzyma (nie liczac przecwinikow tego sposobu gloszenia pogladow)
Zobacz także
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?

"Spodziewam się, że w czasie wyborów prezydenckich będziemy mieli wiele przypadków głosowania psotnego".

Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką
Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką

Poznaliśmy nazwę nowej partii założonej przez Janusza Korwin-Mikkego.

W niedzielę wybory. Kto wygra w twoim mieście? [OSTATNIE SONDAŻE]
W niedzielę wybory. Kto wygra w twoim mieście? [OSTATNIE SONDAŻE]

„Gazeta Wyborcza” opublikowała ostatni przedwyborczy sondaż. Jak się okazuje, faworytami w wyścigu o tytuł prezydenta miasta są dotychczasowi gospodarze.

Polecamy
20 najbardziej nielubianych polskich polityków
20 najbardziej nielubianych polskich polityków

Wybór był naprawdę niełatwy, ale postaraliśmy się wybrać tych, których ludzie najchętniej utopiliby w łyżce wody.

Ostatnio dodane
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?

"Spodziewam się, że w czasie wyborów prezydenckich będziemy mieli wiele przypadków głosowania psotnego".

Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką
Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką

Poznaliśmy nazwę nowej partii założonej przez Janusza Korwin-Mikkego.