Polityka bez ściemy - Naszym zdaniem

Byliśmy na Korwinie

2013-10-10 17:16:44

Wczoraj wzięliśmy udział w spotkaniu Janusza Korwin-Mikkego z wyborcami we Wrocławiu. Szef Kongresu Nowej Prawicy jak zwykle nie zawiódł swoich słuchaczy - było ciekawie, niekiedy kontrowersyjnie ("Wystarczy dzisiaj powiedzieć kilka słów prawdy poprawną polszczyzną i ludzie już otwierają gęby ze zdumienia") i jak to tradycyjnie u Korwina - spostrzeżenia mądre i nietuzinkowe przeplatał momentami totalnymi odpałami. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami JKM (choć jego zwolennicy z pewnością będą mieli wrażenie, że czytali albo słuchali tego już co najmniej kilkanaście razy).

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZE MEMY Z JANUSZEM KORWIN-MIKKE

Korwin o upadku cywilizacji europejskiej. To, co nam narzuca Unia - te wszystkie prawa są wbrew pozorom antyeuropejskie. Mnie jest bliżej do krajów arabskich niż unijnych, bo to właśnie w krajach cywilizacji muzułmańskiej istnieje kara śmierci i panuje zasada, że kto nie pracuje, ten nie je. W opętanej dotacjami Unii Europejskiej jest odwrotnie. W cywilizacji unijnej dzieci należą do państwa, a nie do rodziców. Jeżeli nie wierzycie, spróbujcie dziecku dać klapsa, jakiś uczynny sąsiad na was doniesie, że naruszyliście nietykalną własność państwową i pójdziecie siedzieć. To nie od was będzie zależeć kiedy i na co będzie szczepione wasze dziecko - tym samym potomek niewolnika nie należy do niewolnika, ale do jego właściciela. Mamy coraz mniej do gadania na temat wychowania własnych dzieci. Nawet w szkołach prywatnych programy nauczania są zatwierdzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niewolnik nie może nic z tym zrobić i co więcej potulnie akceptuje ten stan rzeczy.

Korwin o Breiviku. Gdyby Norwegia była normalnym, cywilizowanym krajem, to proces Andrzeja Breivika trwałby pięć minut. Ten człowiek zabił ponad 80 osób! „- Pan Breivik? - Tak jest. - Czy pan zabił tych ludzi? - Tak jest. - Niech Bóg się zmiłuje nad pańską duszą” i dostałby czapę. Faceta potraktowano po prostu niepoważnie, jak dziecko, któremu mogło się wydawać, że nie wie, co robi. W poważnym kraju człowieka po udowodnieniu mu morderstwa z premedytacją skazuje się na śmierć.

Korwin o zalewie islamu. Muzułmanie przecież otwarcie mówią, że ich celem jest rozbicie cywilizacji europejskiej, a nasze córki i wnuczki znajdą się w ich haremach. Biały człowiek dzisiaj się boi tych ludzi, a kiedyś było zupełnie inaczej. Z fundamentalistami i terrorystami się nie dyskutowało. Teraz natomiast się z nimi negocjuje, m.in. dlatego, że dzisiaj za najwyższą wartość uznaje się życie ludzkie, co jest sprzeczne z podstawami naszej kultury. Kiedyś ludzie umierali za idee, wolność, ojczyznę, wiarę, honor czy w obronie kobiet i dzieci. Niemcy i Francja tego nie są w stanie zrozumieć i dlatego za kilkanaście lat dzisiejsze mniejszości islamskie będą tam większością.

Korwin o suwerenności Polski. Polska nie jest niepodległym państwem od 1 grudnia 2009, kiedy zdrajca Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński. Postawiliśmy wyżej prawo unijne wyżej nad własnym, co stoi w całkowitej opozycji do słusznej zasady „chcącemu nie dzieje się krzywda”. Uznaje się, że nie potrafimy sami sobą rządzić i przeciwstawia się to podstawowemu prawu jednostki - wolności ludzkiej oraz poglądowi, że człowiek jest istotą odpowiedzialną, potrafiącą samemu o sobie stanowić i nie jest bydlęciem do hodowania.

Korwin o demokracji. Nigdy nie było takiego ustroju, w którym dwóch meneli spod budki z piwem mają razem więcej do powiedzenia niż profesor uniwersytetu. Nie trzeba w demokracji cokolwiek umieć, wystarczy być w większości, a stąd już prosta droga do tryumfu głupoty nad nauką. Demokracja musi być zatem z definicji rządami głupoty, bo głupich zawsze będzie więcej niż mądrych. 70% ludzi nie umie czytać rozkładu jazdy i oni mają decydować o losach wyborów? Państwo, żeby było zdrowe musi być państwem wolnym, a nie państwem demokratycznym. Co to za ustrój, w którym człowiekowi za to, że pracuje wlepia się grzywnę w postaci podatku dochodowego, a nierobowi nagrodę w ramach zasiłku?

Korwin o ryzyku. Kiedyś jedną z najważniejszych wartości było ryzyko. Mnie uczono, a to jeszcze było za komuny, że kto nie ryzykuje, ten nie je, dzisiaj zaś uczy się młodych, że przezorny zawsze ubezpieczony. Ameryka właśnie na ryzyku zbudowała swój dobrobyt – człowiek sprzedawał swoje dobra i jechał do Stanów Zjednoczonych – ryzykował, człowiek zakładał firmę – ryzykował, wynalazca poświęcał swój czas na opatentowanie nowego urządzenia – ryzykował. Cały rozwój bierze się z ryzyka, a nie z bezpieczeństwa. Dzisiaj w Europie cele są zupełnie inne, bo okupowana jest przez czerwoną hołotę w Brukseli. Kreuje się ona ojców postępu, bo dzięki nim powstały autostrady itp. Ale ile dotacji dostały USA, żeby zbudować w XIX wieku najnowocześniejszy wówczas system kolei? I ile dotacji na to samo dostały najbiedniejsze kraje afrykańskie, gdzie mimo to dalej panuje brud, smród i korupcja? A dlaczego? Bo jak są dotacje, to nie opłaca się pracować, tylko leżeć brzuchem do góry. Gdyby Amerykanie tak właśnie uznali, dzisiaj żyliby jak w Burkina Faso.

Korwin o budowie autostrad. Weźmy Polskę i Ukrainę – oba państwa przy okazji Euro 2012 miały wybudować autostradę do Lwowa, jedno dostało na to środki unijne, a drugie nie. I tutaj pytanie – kto zdołał stworzyć drogę? W Polsce do dzisiaj nie udało się jej zresztą wybudować. To jest jak w starym kawale, że Turek zgadza się zbudować autostradę za 100 milionów, Niemiec za 200 milionów, a Polak za 500. Dlaczego za 500? 200 dla mnie, 200 na łapówkę dla komisji, no i 100 dla Turka, żeby ją zrobił. Budujemy najdroższe autostrady na świecie, bo pojawiają się pieniądze, które można bezkarnie rozkraść.

Korwin o globalnym ociepleniu. Te pachołki wmówiły ludziom globalne ocieplenie – według nich podobno, jeżeli średnia temperatura podniesie się o 2 stopnie, czyli mniej więcej we Wrocławiu byłoby tak ciepło jak w Budapeszcie, to będziemy tu mieli cyprysy, a lody Arktyki się roztopią i zaleją cały kontynent. To oczywiście kompletna bzdura, ale o tym się mówi w telewizji i ludzie w to wierzą. Ale to są ludzie na dole, a ci na górze Unii Europejskiej zarabiają na tym ciężkie pieniądze. Kiedyś wierzyło się w identyczną stertę głupot typu raporty Klubu Rzymskiego, które mówiły, że jeżeli będziemy się dalej się rozwijali demograficznie, to niedługo zabraknie miejsca na kuli ziemskiej i wszyscy będziemy musieli stać na jednej nodze, a przy dotychczasowym rozwoju gospodarczym już wkrótce zabraknie ropy, węgla, gazu i czego jeszcze się tylko da.

Korwin o Unii Europejskiej. Żeby wiedzieć, kto rządzi Unią Europejską trzeba się cofnąć o jedno pokolenie. Każde pokolenie ma własny czas i chce zmienić świat. Lewica chce tak go zmienić, żeby było tak samo jak 30 lat temu – w Stanach niech wrócą hipisi i wolna miłość, a w Europie żeby z powrotem byli zawodowi rewolucjoniści, którzy walczyli z kapitalizmem, zabijając przemysłowców. Wydawało się wtedy, że ci ludzie mieli szansę wygrać swoją wojnę, ale ostatecznie ponieśli klęskę. Dziś jednak można powiedzieć, że osiągnęli swój cel – to wbrew pozorom nie są idioci, bo oni świetnie wiedzą, że wysokie podatki hamują gospodarkę, a przez to dalej można wciskać kity takie jak ten o globalnym ociepleniu. Łajdaki z Unii Europejskiej forsują zerowy wzrost gospodarczy, bo uważają, że szkodzi on ludziom! Bandytów, którzy tak myślą, należałoby powywieszać!

Korwin o lewicy i inteligencji. Nie ma czegoś takiego jak lewicowy intelektualista. To są pojęcia, które się wzajemnie wykluczają. Takich ludzi nazywa się idiotami.

Korwin o Chińczykach. Chiny 30 lat temu były krajem 20 razy biedniejszym od Polski. Wtedy jednak los postanowił wynagrodzić Chińczykom to, co przeszli i udało się wreszcie wprowadzić tam najbardziej wydajny system gospodarczy, czyli kapitalizm. Wtedy odezwali się studenci, którzy chcieli żeby wprowadzić tam socjaldemokrację na wzór Unii Europejskiej. Na Plac Tiananmen puszczono czołgi i rozpędzono tę hołotę. Po kilkunasty latach efekt jest jednak taki, że ten kraj jest dzisiaj drugim mocarstwem świata, a wkrótce pewnie będzie i pierwszym, Chiny mają broń jądrową, program kosmiczny, w ramach którego chcą za 8 lat wylądować na Marsie, pociągi jadące 400 km/h i w ciągu roku buduje się tam ponad 11000 km autostrad. Gdyby wówczas posłuchano tych studentów, nie mieliby żadnej z tych rzeczy.

Notował: JUR
fot. Marcin Watemborski

Słowa kluczowe: janusz korwin-mikke spotkanie wrocław relacja jkm kongres nowej prawicy knp unia europejska wolność

Najlepsze memy z Korwinem (20)

Najlepsze memy z Korwinem - Zdjęcie nr 1
Najlepsze memy z Korwinem - Zdjęcie nr 2
Najlepsze memy z Korwinem - Zdjęcie nr 3
Najlepsze memy z Korwinem - Zdjęcie nr 4
Najlepsze memy z Korwinem - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • zdjęcia [0]
  kwiatek
  2014-03-31 21:28:10
  hej, ja także proszę o jakiegoś linka do zdjęć po wykładzie na UP 14.03! kwiatek314@wp.pl
 • Zdjęcia z Uni Przyrodniczego [0]
  Neverdie
  2014-03-16 20:19:27
  Hey, kto robił zdjęcia indywidualne po wykładzie na UP we Wrocławiu 14 marca? Można jakiś link? neverdie07@wp.pl
 • niestety malo ludzi go rozumie [0]
  robert
  2013-10-13 01:13:47
  Niestety mało kto rozumie co Korwin ma do przekazania. Widać to doskonale po komentarzach. Gdyby wprowadził zmiany o jakich mówi za kilka lat bylibyśmy silnym i bogatym Państwem.
 • Re: Re: Re: Re: jak zwykle płytko [0]
  Odpowiedź na: Re: Re: Re: jak zwykle płytko
  mg
  2013-10-11 21:39:37
  ***Piszesz, że WWF nie jest dla Ciebie wiarygodny. Super. A zajrzałeś chociaż na stronę, którą podlinkowałem? Znajdziesz tam listę organizacji, które zaakceptowały teorię antropogenicznego globalnego ocieplenia jako prawdziwą i popartą naukowo, m.in.: NASA, The Royal Society of UK, American Institute of Physics, Chińska Akademia Nauk (nomen omen), Rosyjska Akademia Nauk, National Academy of Sciences (USA). Ponad to BP, największe przedsiębiorstwo paliwowe w Wielkiej Brytanii, jedno z największych na świecie, wystosowało takie stanowisko: "Istnieje coraz większa zgodność co do faktu, że zmiany klimatu są powiązane z konsumpcją paliw opartych na węglu oraz że niezbędne jest natychmiastowe działanie, by uniknąć dalszego wzrostu emisji CO2 w dobie wzrastającego zapotrzebowania na energię." Poza tym Shell Oil mówi: "Shell podziela ogólne przekonanie, że antropogeniczna emisja gazów cieplarnianych prowadzi do zmian globalnego klimatu." ***Czyli rozumiem, że chciałbyś mieszkać w Chinach? Może jeszcze urodziłbyś się jako ten chłop, który pracuje dla zachodniego "zbawcy" za miskę ryżu, nie ma szans dorobić się samochodu, którym mógłby jeździć po wspaniałych autostradach i zabija rodzące się mu córeczki bo chciałby mieć syna, a ma prawo tylko do jednego dziecka? No i oczywiście za wszelkie niepochlebne komentarze pod adresem władz trafiłbyś do więzienia. Za Wikipedią (nie wiem, czy z niej korzystasz, czy też nie jest dla Ciebie wiarygodna): "Sądy, prokuratura i policja kontrolowane są przez Komunistyczną Partię Chin. (...) Proces sądowy w Chinach nie jest rzetelny, nagminnie stosowane są w nim tortury jako środek dowodowy." Pewnie spodoba Ci się, że Chiński rząd też nie wierzy w śmieszne "niewidzialne" prawa człowieka.
 • Re: Re: Re: jak zwykle płytko [1]
  Odpowiedź na: Re: Re: jak zwykle płytko
  matma6
  2013-10-11 20:32:41
  Więc tak: * WWF nie jest w żaden sposób wiarygodny dla mnie. Zresztą co to ma być: "autorytet tak uważa". Miało być użycie merytorycznych argumentów, a nie wylistowanie, kto jest za * Chiny się rozwijają. I to chińczycy, a nie zagraniczne korporacje, jeżdżą po autostradach. Chińczycy korzystają z tego rozwoju. Zresztą, jak się eksportuje coś za granicę, to co? Chiny mają 0 bogactw i dużo jenów? Poza tym nie ma czegoś takiego jak wyzysk na rynku pracy - po prostu to jest wybór pomiędzy: rób za miskę ryżu albo zdychaj. I teraz osoba proponująca tę miskę ratuje tych ludzi, a nie wyzyskuje. Alternatywa to nie ciepła posadka, to śmierć. A tak BTW, to prawa człowieka są koncepcją głupią. Po prostu nie wierzę w istnienie niewidzialnych, absolutnych i wewnętrznie sprzecznych praw.
 • uważajcie, co piszecie [0]
  6. akapit
  2013-10-11 10:21:00
  "Kto NIE ryzykuje, ten nie je." Błąd w kluczowym miejscu.
 • Re: Re: jak zwykle płytko [1]
  Odpowiedź na: Re: jak zwykle płytko
  mg
  2013-10-11 10:16:51
  Np. a propos globalnego ocieplenia (czy zmian klimatu): http://www.wwf.pl/co_robimy/klimat_glowna/klimat_energia/przekonaj_sceptyka_glowna/sceptyk11.cfm A propos Chin: Chiny oczywiście rozwijają się w zawrotnym tempie, ale dzieje się to głównie dzięki taniej sile roboczej i braku poszanowania dla praw człowieka i środowiska. W rankingach Wolności Gospodarczej za ubiegły rok Polska znalazła się na 57. miejscu, Chiny na miejscu... 136.: https://en.wikipedia.org/wiki/Index_of_Economic_Freedom Odpowiedz sobie na proste pytanie: Chciałbyś/chciałabyś mieszkać w Chinach?
 • Re: Re: jak zwykle płytko [0]
  Odpowiedź na: Re: jak zwykle płytko
  Marcin
  2013-10-11 10:15:21
  No to dawaj...obalaj te tezy :)
 • Re: jak zwykle płytko [2]
  Odpowiedź na: jak zwykle płytko
  gc
  2013-10-11 10:06:03
  No to poprosimy o obalenie którejś z tez. Chętnie poznam argumenty strony przeciwnej.
 • jak zwykle płytko [1]
  Edgar
  2013-10-10 17:57:16
  Większych bzdur dawno nie czytałem, no ale oczywiście JKM ciągle magluje ten sam temat. Co więcej, chce skłócić nie tylko Polaków z innymi nacjami, ale również Polaków między sobą. Każdą tezę Korwina-Mikke można łatwo obalić odwołując się do merytorycznych argumentów."Prelegent" stosując libertariańsko-populistyczne podejście bazuje jedynie na animozjach i niechęci.
Zobacz także
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?

"Spodziewam się, że w czasie wyborów prezydenckich będziemy mieli wiele przypadków głosowania psotnego".

Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką
Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką

Poznaliśmy nazwę nowej partii założonej przez Janusza Korwin-Mikkego.

W niedzielę wybory. Kto wygra w twoim mieście? [OSTATNIE SONDAŻE]
W niedzielę wybory. Kto wygra w twoim mieście? [OSTATNIE SONDAŻE]

„Gazeta Wyborcza” opublikowała ostatni przedwyborczy sondaż. Jak się okazuje, faworytami w wyścigu o tytuł prezydenta miasta są dotychczasowi gospodarze.

Ostatnio dodane
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?
Wybory prezydenckie 2015. Polacy będą głosować dla żartu?

"Spodziewam się, że w czasie wyborów prezydenckich będziemy mieli wiele przypadków głosowania psotnego".

Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką
Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ma nazwę. Nie zgadniecie jaką

Poznaliśmy nazwę nowej partii założonej przez Janusza Korwin-Mikkego.

Popularne
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz

Zobaczcie najpiękniejsze miejsca na świecie, do których pojedziecie, jak już będziecie mieli mnóstwo szmalu!

Brak zdjęcia
Cyganie, jacy są, każdy wie

Każde dziecko wie, że Cyganie nie mają swojego państwa, na tym jednak zazwyczaj nasza wiedza się kończy.

Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów
Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów

Czy związek nie-muzułmanki z muzułmaninem ma prawo bytu? Czy wystarczy, iż obie ze stron włożą w ten związek nie tylko uczucia, dobre chęci, ale obustronny szacunek do siebie nawzajem, jak i do tradycji, religii i swoich rodzin, otwarty umysł, gruntowną wiedzę?