Nasze komentarze - Naszym zdaniem

Beka z Figurskiego

2012-09-17 14:47:50

Ustalmy jedno - Michał Figurski jest stuprocentowym bezbekiem i w życiu nie powiedział nic śmiesznego. Możemy nawet z tego miejsca ogłosić konkurs - jeżeli prześlecie nam jakiś link, nagranie, film na YouTube, gdzie Figurski jest zabawny, dostanie nagrodę ufundowaną przez dlaStudenta - jakiś film albo książkę.

Figurski jako postać jest jednak bezbrzeżnie śmieszna i możliwe, że w całym światku okołocelebryckim nie znajdziemy nikogo tak bardzo oderwanego od rzeczywistości. Facet ewidentnie nie ogarnia, co dookoła niego się dzieje i myśli, że wszyscy śmieją się z tego, co mówi i akceptują jego żarty, podczas gdy tak naprawdę drą łacha z nieszczęsnego frajerzyny. Figurskiemu wydaje się, że wyśmiewa statystycznych Polaków, ich wady oraz sposób myślenia, ale on o tych Polakach i ich prawdziwych cechach oraz problemach nie ma najmniejszego pojęcia.

W sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej wyrzucony z "Porannego WF-u" w Esce Rock za ksenofobiczne wypowiedzi na temat Ukrainek dziennikarz żali się na bezrobocie, na które został skazany - naturalnie z presji otoczenia.

Siadamy z Odetą, liczymy, na czym oszczędzić, co jest zbędne. Wiesz, przestajesz chodzić co tydzień na sushi, kupować w drogich sklepach. Zauważam też, ile kosztuje benzyna. Zaczynasz liczyć, ile warte są twoje samochody. (...) Nie jedziemy na urlop za granicę, tylko do Zakopanego. A tam osaczenie. (...) Jestem bezrobotny, bez planów, żona też, a wokół sępy. (...) Nasza sprzątaczka też podłamana, bo dzwonią do niej koleżanki, potępiając nas, a ona pyta, czy może dla nas jeszcze pracować. Czuje się winna.

Naprawdę niewesoła sytuacja - nie możesz wyskoczyć na sushi, nie stać cię na kupno skórzanych rurek ani na wyjazd za granicę. Zamiast tego zamulasz w Zakopanem (na pewno bardzo tanim skądinąd), jeżdzisz komunikacją miejską, a na kolację jesz chleb z paprykarzem szczecińskim, chociaż raczej nikt nie podejrzewa cię o to, żeby teraz musiał nagle wyżyć za 1200 zł miesięcznie. Tak kończy człowiek, który nie rozumie, dlaczego został zaszczuty - on przecież tylko realizował zapotrzebowania i oczekiwania słuchaczy!

Ricky Gervais chce wywołać dyskusję. Robi to i kupuje to jego publika. Stoi na scenie, balansując na krawędzi, a potem idzie do kasy. Ta konwencja to doskonały towar, który się sprzedaje, bo polskie wady są takim towarem.

Ricky Gervais? Czy on w tym wywiadzie stwierdził, że jest polskim Rickym Gervaisem? Co ten typ ma z nim wspólnego, poza tym, że obaj są grubi? Zaprawdę, polski internet dawno nie miał z nikogo większej beki - na tle Figurskiego Popek naprawdę jest geniuszem marketingu. Ale teraz ma trochę więcej czasu, może przy mineralce Familijnej za 60 gr z Biedry zrozumie, że tak naprawdę nikt nie chce go oglądać ani tym bardziej słuchać?

My w każdym razie solidaryzujemy się z Michałem i w tym tygodniu też nie zjemy sushi - polecamy oczywiście całą akcję na Facebooku.

JUR

Słowa kluczowe: michał figurski tydzień bez sushi akcja internautów celebryta poranny wf bezrobocie ricky gervais
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze

Czy niszczenie paskudnych reliktów przeszłości zasługuje na miano przestępstwa?

Max, nie daj się
Max, nie daj się

Mariusz Max Kolonko znienawidzony przez media głównego nurtu, bo skłania ludzi do myślenia.

Naród idiocieje na potęgę
Naród idiocieje na potęgę

Już wkrótce nazwisko Wołodyjowskiego poznamy z pieśni na meczach siatkówki, a Soplicę skojarzymy tylko z nazwą wódki.

Ostatnio dodane
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze

Czy niszczenie paskudnych reliktów przeszłości zasługuje na miano przestępstwa?

Max, nie daj się
Max, nie daj się

Mariusz Max Kolonko znienawidzony przez media głównego nurtu, bo skłania ludzi do myślenia.

Popularne
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz

Zobaczcie najpiękniejsze miejsca na świecie, do których pojedziecie, jak już będziecie mieli mnóstwo szmalu!

Brak zdjęcia
Cyganie, jacy są, każdy wie

Każde dziecko wie, że Cyganie nie mają swojego państwa, na tym jednak zazwyczaj nasza wiedza się kończy.

Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów
Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów

Czy związek nie-muzułmanki z muzułmaninem ma prawo bytu? Czy wystarczy, iż obie ze stron włożą w ten związek nie tylko uczucia, dobre chęci, ale obustronny szacunek do siebie nawzajem, jak i do tradycji, religii i swoich rodzin, otwarty umysł, gruntowną wiedzę?