My, społeczeństwo - Naszym zdaniem

30 najśmieszniejszych hitów polskiego internetu #1

2011-08-23 12:58:56

Pomysł stworzenia rankingu najzabawniejszych hitów polskiego internetu od początku jego istnienia powstał tak naprawdę z jednej tylko przyczyny - nikt w sieci nie pokusił się o klasyfikację najlepszych linków.

Wyjątek pod tym względem stanowił serwis muzyczny Porcys, ale jego ranking z 2006 roku w świecie galopujących memów mocno się już zdezaktualizował. Postanowiliśmy więc przekopać przepastne zasoby netu w poszukiwaniu rzeczy, które śmieszyły nas 10, 5 czy 2 lata temu. Niektóre z nich wytrzymują próbę czasu, niektóre zaś usychają z powodu swojej czerstwoty. Z pewnością oglądaliście znakomitą większość filmów poniżej, ale głównym celem tego rankingu (który za rok trzeba będzie pewnie całkowicie przemodelować) było wywołanie u was reakcji - czy jeden film śmieszy was bardziej niż drugi i czy oburzycie się na brak jakiegoś waszego ulubieńca w naszym zestawieniu. Wierzymy, że nie pominęliśmy żadnego klasyka, a przed czytaniem pamiętajcie o zasadzie, zgodnie z którą tworzony był ten tekst - hit ma być przede wszystkim śmieszny, a dopiero później popularny. Na listę nie załapało się bowiem wielu pewniaków, które swego czasu zaśmiecały każdemu archiwum GG. Pozostałe dwa artykuły z rankingami miejsc 11-20 oraz 1-10 zamieścimy wkrótce (czyli pewnie wtedy, kiedy będzie nam się chciało). Startujemy!

Czytaj też: 30 najśmieszniejszych hitów polskiego internetu, miejsca 11-20

30. Na kogo pan głosował?
Rozczarowanie brakiem pamięci o ideałach sierpnia i trudy wiązania końca z końcem wielu ludzi napotykanych przez nas pod sklepem upija w alkoholu, ale facet z filmiku ani myśli zrzucać na nikogo niepowodzeń życia codziennego. On wciąż kocha swój kraj, Polskę (aż się przypomina szlagier Samoobrony - "Ten kraj jest nasz i wasz"), co udowadnia niepowtarzalnym zaakcentowaniem tego słowa. To nie jest typ, który nie wiedziałby, którego dnia obchodzi się Konstytucję 3 Maja i który narodową flagę wywiesza tylko wtedy, gdy ma ona napis Tyskie i akurat gra reprezentacja. Sobowtóra Jana Kobuszewskiego stać przy tym i na zapewnie niezamierzony kabareciarski performance, gdy pokazuje jak wysoki jest Roman Giertych, ale przez przypadek staje na baczność do sieg heil. Ten patriotyczny klip kończy się jednak czymś całkowicie nieprzewidywalnym - próbą wykrzyczenia duszy w jednym słowie "KURWAAAA!". Ostatni raz tak się baliśmy, gdy Jack Nicholson wyleciał z siekierą przez drzwi w "Lśnieniu".29. Jożin z bażin
Najlepszy kawał, jaki mogliśmy zrobić Czechom. Zdaje się bowiem, że Ivan Mladek do dzisiaj się nie zorientował, co jest nagłą przyczyną popularności jego songu w Polsce. My prawdę mówiąc nie jesteśmy w stanie ogarnąć fenomenu bezpłciowej przyśpiewki o potworze z bagien, która jest typowym jednostrzałowcem, tzn. śmieszy tylko za pierwszym razem, a i to nie zawsze. Wiemy natomiast, kto to wypromował - "Szkło kontaktowe" swego czasu zawsze puszczało ten utwór pod koniec, co jest tylko kolejnym argumentem na to, że ten denny program powinien zostać zdjęty z anteny. Następstwa były przerażające - na koncerty w ramach tournee Banjo Band po Polsce przychodziły dzikie tłumy, a sama kapela (nie mylić z Jasiem, chociaż podobny poziom biedy) totalnie nie ogarniała tej kuwety i w wywiadach cały czas podkreślała, że ktoś tu musi sobie robić z nich jaja. Nikt nie robił, a Mladek wystąpił nawet jako gwiazda rozdania Fryderyków w 2008 roku. Dlaczego więc Jożin znalazł się na naszej liście? Bo bauns Ivo Pesaka jest naprawdę śmieszny. Koleś ruszał się jak John Travolta, a w You Can Dance na pewno pojechałby do Barcelony.

28. Co się stao?
Ostatni odcinek "Klanu" obejrzeliśmy gdzieś tak w 1998 roku. Tak wyglądał wtedy prezydent, a tak gwiazdy. Jednak już wtedy postać Maćka powoli ryła dekiel i raczej dodatkowo ośmieszała ludzi dotkniętych zespołem Downa zamiast przedstawiać ich w korzystnym świetle. Ludzie z TVP chyba doskonale o tym wiedzą, bo konsekwetnie robią wszystko, aby najlepsze kawałki z "Klanu" znikały z YouTube. Pamięć o szczytowym dokonaniu Maćka jest jednak ciągle żywa. Przypomnijmy tę kulminacyjną scenę - wesoła, rodzinna atmosfera, a tu nagle dziewczynka wchodzi do pokoju i mówi "łazienka zamknięta". Nieźle, mała, dobrze rokujesz - już jesteś lepsza niż laska, co zagrała główną rolę w "Poranku kojota". Wtedy do akcji wkracza zdecydowany mężczyzna (ale nie Rysio niestety, ten w międzyczasie pewnie łapał pedofilów albo odbijał kogoś z rąk alfonsa), który żąda śrubokrętu. Kiedy już nasz "Łomiarz" otwiera drzwi od kibla, w wannie siedzi nawalony Maciek. Sytuacja jest o tyle problematyczna, że zapewnie wielu z nas zdarzyło się skończyć tak melanż, ale wszystko to miało miejsce już PO konkretnym chlańsku. Tymczasem Maciek dopiero zaczynał libację - puszczał bąki w wannie i zapijał to piwem. Co za smutne życie. No i jaki fatalny wybór browara! Piwa "Bartek" można się napić m.in. we wrocławskim Madnessie - cienkie jest. Wtedy następuje najważniejszy moment - pytanie-wytrych "co się stao". Maciek i tak miał szczęście, że do łazienki za stosowanie fatalnej polszczyzny nie wparował Jan Miodek z siekierą, tak jak zrobił to inny bohater "Klanu" w tym filmie. A tak zupełnie przy okazji - czy ktoś z was widział Murzyna z Downem?

27. Gotuj z Hitlerem
To jeden z najstarszych linków w naszym zestawieniu - w każdym razie w czasach, kiedy dopiero podłączyli nam modem, kolegom ze szkoły wysyłało się maile ze śmiesznymi zdjęciami, a największym szefem na osiedlu był koleś, który miał nagrywarkę, to ten film już był. Stworzyli go goście, którzy działali pod szyldem Arka Satana, a na koncie mieli także mniej zabawną parodię popularnego teleturnieju o nazwie "Jaka to nalewka?". Z perspektywy czasu widać, że więcej tu licealnej błazenady niż inteligentnego dowcipu, ale momenty są! Panowie wyszli z założenia, że Hitler jest zawsze śmieszny, w czym mają całkowitą rację. Nie wiem dokładnie na czym to polega, ale wystarczy przedstawić Adolfa jako skrzyżowanie Louisa de Funes z La Lineą i zawsze będzie z czego zlewać. Jeśli do tego dodamy prostacki, ale śmieszny humor ukazujący Niemców w najgorszym możliwym stereotypie (Heinrich aus Oktoberfest w bawarskich portkach, fatalna kuchnia, żenujący gust) z prawdziwymi perełkami (gazowanie ryby cyklonem B, reklama wody Arctic), to wychodzi nam z tego całkiem strawny Scheisswurst. Dodatkowe plusy za faceta kapitalnie udającego Bogusława Wołoszańskiego (ma ktoś zgrać na płycie ostatnią serię Sensacji XX Wieku?) oraz przewidzenie zjawiska programów kulinarnych prowadzonych przez celebrytów. Ci goście byli wizjonerami, przyznajcie to.

26. Chuj ci w cyce
Pomysł telefonowania do teleturniejów prowadzonych na żywo jest bardzo stary i tylko na początku wydaje się być śmieszny. Z reguły po dwóch nieudanych połączeniach chęć do zrobienia psikusa ulatnia się, ale jak już uda się dodzwonić... Schemat jest zawsze taki sam - do telegry dzwoni jakiś gamoń, który myśli, że jest cwany i wyzywa miłą dla oka gospodyni programu. Tym razem jednak typek nie wiedział, że trafił na prawdziwą żyletę, która gasi go celną, choć zupełnie nieoczekiwaną ripostą. Żadnego olewania tego, co się przed chwilą usłyszało, żadnego gęgania i wysilania się na żartobliwą odpowiedź, tylko natychmiastowa, mięsista reakcja prowadzącej, która wprost przyznaje swoją słabość do techniki "na Hiszpana". Inne zabawne filmy z tego nurtu: "pokaż dupę" (mina prowadzącej) i "chuj z ciebie jest", którym kilkulatek totalnie zgasił Irka Bieleninika (oglądać od 01:52).

25. Turku, kończ ten mecz
Przypadek sprawił, że słowa te pisane są w dniu meczu rewanżowego polskiej drużyny o wejście do Ligi Mistrzów. Kiedy będziecie czytać ten tekst, będzie już dawno po spotkaniu, w którym Mateusz Borek (ten od tragicznego kawałka z Monopolem "Sędzia kalosz") i Roman "Muszę powiedzieć, że najmniej winiłbym Kotorowskiego, tak?" Kołtoń mają szansę powtórzyć legendarny wyczyn Tomasza Zimocha. Tyle tylko, że performance'u tego faceta ze spotkania Widzew Łódź - Broendby Kopenhaga nie da się skopiować. Zimoch, który nawet z nudnej kopaniny potrafi stworzyć frapujące widowisko, w tym spotkaniu wspiął się na wyżyny dramatyzmu, a zawód sprawozdawcy przeplatał mu się z rozemocjonowanym kibicowaniem, co sprawia, że ten film jest po prostu genialny. "Goaaaa nie ma, Jezus Maria!", "Dlaczego pan nie gwiżdże, panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie!", "Eleganckie kobiety, w pięknych tutaj toaletach, eleganccy mężczyźni, białe koszule, wspaniałe krawaty, a nie będzie radości!", "A może ja też już przesadzam, może to Polak faulował" i wiele innych plus orgazm przy bramce included. Instant classic i magia radia po prostu.

24. Obciąganie
Wiele było kretyńskich odpowiedzi w teleturniejach, które zyskały sobie nieśmiertelną sławę. Facet, który powiedział, że Batman nosił na klacie symbol jamnika czy też kanapka jako przedmiot szkolny najmniej przydający się w życiu. Do naszego rankingu wybraliśmy jednak wpadkę tak freudowską, że aż przekomiczną. Uczestnik programu "Daję słowo" to nie debil - powiedział to, co myślało 95% oglądających wtedy ten teleturniej (w tym 100% mężczyzn), ale tylko on odważył się powiedzieć to głośno. Może przypomniał sobie szkolne akcje, kiedy nie znamy odpowiedzi, walimy coś głupiego, że aż wstyd bierze, jak nam to przechodzi przez gardło, ale okazuje się, że dobrze! Pewnie myślał i tym razem, że odpowiedź jest tak głupia, iż na pewno nie może brzmieć inaczej. No to się trochę zdziwił! Reakcje prezentera, który nie wytrzymał i się sfajdał ze śmiechu oraz dziewczyny uczestnika, której niechcący zrobiono gigantyczną siarę - mistrzowskie.

23. Behemoth - wersja alternatywna
Pompa z metalu, który generalnie rzecz biorąc jest gatunkiem muzycznym z definicji narażającym się na śmieszność jest raczej łatwym zadaniem, co doskonale pokazał chociażby metalowy przewodnik Grubego Eda. Brutalny progresywny wegetariański grindcore w wykonaniu Behemotha jest podobny popularny bardziej za granicą niż w Polsce, ale ciężko mi to ocenić, bo w ogóle ciężko się tego słucha. Do darcia japy w domu każdy facet powinien być przyzwyczajony, więc po co katować się jeszcze jakimś Behemothem. W każdym razie odkąd Nergal stał się pupilkiem mainstreamowych mediów i bez mrugnięcia okiem stał się częścią komercji, łatwiej się śmiać z całej tej otoczki, bo w gruncie rzeczy więcej o niej wiadomo. No dobra, ale nie mieliśmy mówić o tym, dlaczego wizerunek kapel metalowych czy ich teledyski są zabawne, bo po prostu wystarczy na nie spojrzeć. Zjawisko misheard lyrics jest w tym wypadku doskonale dopasowane i o całe kilometry zostawia w tyle suchary typu "Ala nie wali mu pały". Mięso też byś chciał? Żryj włosy z penisa! Nie wiem, co śpiewa Nergal w oryginale, ale na pewno nie jest to mniej kretyńskie!

22. Pan Kazimierz
Jak już będę dorosły, to chcę zostać panem Kazimierzem z finału "Koła Fortuny". Serio. Nie znam nikogo, kogo nie urzekła postać zabójczo pozytywnie nastawionego do życia, jakby odrobinę wstawionego gościa (doszedł mu drobny element chrapania - z pewnością powiedziałby Zdzisław Kręcina), który nic sobie nie robi z telewizyjnego stresu. Natężenie sytych tekstów Kazika jest niesamowite - ten zawodnik w minutę miał w minutę więcej świetnych grepsów niż niektórzy przez całe życie. Już pierwsza kwestia, odpowiedź "Bardzo pierwsza liga" na zagadnięcie "Jak samopoczucie?" weszła na stałe do mojego słownika. Dalej nie jest gorzej - pan Kazimierz niszczy system za każdym razem, kiedy otwiera usta, a nawet kiedy pokazuje palec wskazujący w geście zwycięstwa w górę. "Koło niech się kręci, my pogadamy", "Panie Kazimierzu, jest pan niesamowity! No trudno!" to przecież czyste 10/10. Prawdziwy mistrz, masta i przekozak wychodzi jednak z niego, gdy Timon z Króla Lwa pyta go, na co przeznaczy wygraną. "Przepiję jeszcze dzisiaj!" - odpowiada pan Kazimierz. Chłopie, dla nas to mógłbyś tam wygrać i 100 tysięcy!

21. Oksana
Tak, wiemy, że to wywiad ze spigułowaną dziewczyną, która ma problemy z wyartykułowaniem swoich myśli, jest on jednak tak niewyobrażalnie zabawny, że musiał się znaleźć w naszym rankingu. Gdy reporterka pyta Oksanę, aby dokonała przed widzami swojego auto-da-fe, w jej ostrym jak brzytwa umyśle zachodzi nie lada konfuzja. Jakie są moje zainteresowania - sama sobie zadaje to pytanie i myśli, jaki rachunek wystawiło jej życie. Jako licealistka, a być może świeżo upieczona studentka, która jara się tym, kto ile wypije i kto najdalej się zrzyga, odpowiada w jedyny możliwy sposób "dyskoteki, chłopaki". Po chwili jednak reflektuje się, że to wideo mogą przecież obejrzeć rodzice, którzy po tym co zobaczą od razu zakręcą kurek z finansami, więc ratuje się stwierdzeniem, że jednak "nauka mnie najbardziej kręci". Udaje się jej uciec od stereotypowego wizerunku bywalczyni dysek z soundtrackiem typu "Legenda o żółtym serze" i co z tego, że kilkanaście razy powtarza przy tym słowo "znaczy" i "takie takie". Prezydentem u nas jest facet, który nie potrafi zacząć zdania inaczej niż "jestem głęboko przekonany". Epicki film kończy taniec krasnala, który równie dobrze mógłby być tańcem morświna. Oksanie nie robi to żadnej różnicy.

Jerzy Ślusarski
(jerzy.slusarski@dlastudenta.pl)

Grafika: Grzegorz Fąfara

Słowa kluczowe: najśmieszniejsze hity polskiego internetu ranking jożin z bażin co się stao zimoch obciąganie oksana
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.

Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]
Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]

Kontrowersyjny film sprawił, że temat nienawiści został w końcu nagłośniony.

Prasa o zdrowiu, kuchni i histori podbija polski rynek![WIDEO]
Prasa o zdrowiu, kuchni i histori podbija polski rynek![WIDEO]

Dużym zainteresowaniem czytelników cieszą się gazety o kuchni i gotowaniu.

Polecamy
Najlepsze napisy na murach
Najlepsze napisy na murach

Zbiór perełek kreatywności, której przykłady towarzyszą nam od najmłodszych lat.

Fetysze niewinne i chore
Fetysze niewinne i chore

„Wydaje mi się, że uwielbienie do kobiecych stóp bardzo często wiąże się z uległą naturą faceta. Co o tym sądzicie drodzy forumowicze, jak to z Wami jest? Ja osobiście uwielbiam na kolanach wielbić stopy swej Pani”.

Ostatnio dodane
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.

Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]
Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]

Kontrowersyjny film sprawił, że temat nienawiści został w końcu nagłośniony.

Kupony i kody rabatowe