Nasze komentarze - Naszym zdaniem

To nie Palikota trzeba leczyć, tylko media
To nie Palikota trzeba leczyć, tylko media

Gromy sypią się ostatnio na głowę posła PO, Janusza Palikota. Mówią o nim, że prostak, że psuje debatę publiczną i że generalnie jest szkodnikiem, którego Platforma powinna zesłać do ostatnich ław poselskich, najlepiej w kneblu i czapce z napisem "Osioł". Tylko czy to w problemie z Palikotem głównym kłopotem jest sam Palikot?

Ukraina przegrała?
Ukraina przegrała?

Spór o gaz między Rosją i Ukrainą wydaje się kończyć. Wygląda na to, że Ukraińcy z tego gazowego pokera wyszli przegrani. Rosjanie co prawda też sporo stracili na tym sporze, ale mimo to Dimitrij Miedwiedwiew i Władimir Putin mają w ręku sporo mocnych kart.

Rosja pokazuje twarz, Europa musi działać
Rosja pokazuje twarz, Europa musi działać

Przywódcy państw UE powinni wreszcie dostrzec, że wobec Rosji należy prowadzić twardszą niż dotychczas politykę. Ukraina zaś powinna wreszcie się obudzić.

Pismaki, obudźcie się!
Pismaki, obudźcie się!

Awantura o nagrodę dla Bogdana Rymanowskiego pokazała, że zdecydowana większość naszych dziennikarzy słodko śpi, śniąc o swojej wydumanej potędze.

Praca nie ucieknie
Praca nie ucieknie

Okazuje się, że przetrwanie w pracy graniczy z cudem. Trzy czwarte etatu pod wpływem łagodnego głosu pracodawczyni rozciągają się do pełnego etatu, a stawka godzinowa kurczy się wraz z zapałem do wykonywania mimo wszystko niewdzięcznego zajęcia.

Smutny koniec „rzeźnika Bałkanów”
Smutny koniec „rzeźnika Bałkanów”

Dla jednych barbarzyńca, zbrodniarz wojenny, rzeźnik Bałkanów. Dla innych bohater, idol, ikona serbskiego patriotyzmu. Kim jest Radovan Karad¾ić? Dlaczego się ukrywał? Czemu go zatrzymano? Co się mu zarzuca?

Złe wychowanie
Złe wychowanie

Miałem jedenaście czy dwanaście lat, gdy zdarzyło mi się po raz pierwszy przekląć na forum publicznym (czytaj: w obecności rodziców). Jako ripostę otrzymałem prawy prosty w szczękę. Uświadomiłem sobie wówczas, iż popełniłem nietakt. Z perspektywy czasu uważam ową energiczną reprymendę za ozdrowieńczą.

(N)eurobóle
(N)eurobóle

W ramach futbolowego rachunku sumienia kibica, chciałem wykonać rekapitulacyjną akupunkturę achillesowych pięt minionych wydarzeń. Co prawda, czas wszelkich podsumowań minął. Ja jednak, w cieniu casusów, dzięki którym nie pozwalamy Europie o sobie zapomnieć, dokonam retrospekcyjnych nakłuć.

Z uśmiechem na ustach do szatni marsz!
Z uśmiechem na ustach do szatni marsz!

Codziennie tam jesteśmy, oddajemy na przechowanie swoje rzeczy: kurtki, szaliki, czapki, rękawiczki, a czasem nawet plecaki i torby. Szatnia – to miejsce, do którego kieruje się większość studentów zaraz po wejściu na uczelnię, przez cały rok akademicki – no, chyba tylko z wyjątkiem lata.

Dla kogo savoir – vivre?
Dla kogo savoir – vivre?

Jadę rano na zajęcia, wspominając jeszcze ciepłe łóżeczko i poranną kawę przy śniadaniu. Mimo, że musiałam wcześnie wstać, humor mi dopisuje. I mam wrażenie, że nic nie jest w stanie go popsuć. Bardzo się mylę…

Ostatnio czytane
Mam w d***e Madzię i jej rodziców
Mam w d***e Madzię i jej rodziców

Wiecie dlaczego ani razu nie pisaliśmy o sprawie Madzi z Sosnowca? Bo mamy szacunek dla swoich czytelników i nie zamierzaliśmy was katować tym medialnym bullshitem.

LIST: "Dwóch nieśmiesznych prostaków"
LIST: "Dwóch nieśmiesznych prostaków"

"Dwie najbardziej żałosne postaci świata polskich mediów znów taplają się w bajorku swojego dennego humoru".

Popularne
Parada kościotrupów
Parada kościotrupów

Dziś, w dobie anorektycznego trendu, nosić rozmiar 36 to jak balansowanie na krawędzi otyłości. Jeszcze się liczysz w towarzystwie, ale nosić 38... Oj, to już nie wypada zostać przyłapaną na jedzeniu. Choćby marchewki.

Krewniaczka. Kilka słów o oddawaniu krwi
Krewniaczka. Kilka słów o oddawaniu krwi

Pierwszy raz zdecydowałam się oddać krew jakieś trzy lata temu. Dlaczego? Po prostu chciałam komuś pomóc. Ostatecznie te 450 ml krwi mniej w organizmie mnie nie zabije. W tej chwili nie umiem dokładnie określić, co mną kierowało. Czy chciałam poczuć się lepiej? Całkiem możliwe. Czy się bałam?

Konkurs Ziaja