Czytelnia - Naszym zdaniem

Borges, jakiego nie znacie
Borges, jakiego nie znacie

"Polemiki" Jose Luisa Borgesa to zbiór esejów bogatych w tytuły, nazwiska i fakty znane i nieznane polskiemu czytelnikowi.

Dlaczego Latynosi skręcili w lewo?
Dlaczego Latynosi skręcili w lewo?

Wahadło polityczne Ameryki Południowej poszło w ruch. W wielu krajach kontynentu do władzy doszły partie lewicowe. Dlaczego tak się stało? Wyjaśnia to Carlos Antonio Aguirre Rojas w książce "Ameryka Łacińska na rozdrożu".

"Ze wspomnień szczęściarza"
"Ze wspomnień szczęściarza"

Nakładem wydawnictwa Znak ukazała się właśnie książka Jacka Woźniakowskiego "Ze wspomnień szczęściarza". To unikalny opis złożonych polskich losów.

Józef Piłsudski na nowo
Józef Piłsudski na nowo

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska".

Tomasz Lis i "My, naród"
Tomasz Lis i "My, naród"

Stratą czasu jest pytanie, co politycy powinni zrobić dla nas. Wolę zapytać, co my sami powinniśmy zrobić dla siebie - pisze Tomasz Lis w swojej najnowszej książce "My, naród". To pozycja dla wszystkich - bez względu na wiek, płeć i przekonania.

"Psychologia stresu" dla studentów
"Psychologia stresu" dla studentów

"Psychologia stresu" to podręcznik dla studentów psychologii, którzy stykają się z problematyką stresu w ramach przedmiotów podstawowych (psychopatologia) i specjalizacyjnych (psychologia: kliniczna, zdrowia, sądowa). Będzie też pomocą dla studentów innych kierunków humanistycznych: pedagogiki, socjologii, filozofii, prawa, a także dla studentów medycyny.

Nikogo nie ma w domu
Nikogo nie ma w domu

"Proponuję z tego miejsca, by wznieść pomnik nieznanemu polskiemu hydraulikowi w rozlicznych europejskich miastach. Dlaczego? Dlatego że polski hydraulik jest pierwszą ofiarą europejskiego zjednoczenia, zwłaszcza zaś idei poszerzania Europy. Ponieważ o polskim hydrauliku wszyscy mówią ze strachem i nienawiścią - zepchnął w cień nawet przysłowiowo znienawidzonych Romów - pomnik winien składać się tylko z cokołu. A na cokole niech zostanie wyryty prosty i smutny napis: Pomnik Nieznanego Polskiego Hydraulika."

Paweł Jasienica i "Polska anarchia"
Paweł Jasienica i "Polska anarchia"

Czy Rzeczpospolita upadła przez polskie warcholstwo? Paweł Jasienica w książce "Polska anarchia" ze swadą rozprawia o przyczynach rozbiorów i polskim charakterze narodowym.

Na szczycie stromej góry
Na szczycie stromej góry

Już wkrótce ukaże się książka niezwykła i bardzo potrzebna w chwili, gdy w mediach prowadzone są kampanie społeczne propagujące transplantacje. "Na szczycie stromej góry. Opowieści o transplantacjach", to wzruszające a zarazem ciekawe historie ludzi, którzy przeszli przeszczepy różnych organów, opowieści ich rodzin oraz lekarzy - często zmuszonych do trudnych decyzji.

Racja stanu: zabić księdza
Racja stanu: zabić księdza

Mord oficerów Służby Bezpieczeństwa na ks. Jerzym Popiełuszce to jedna z najczarniejszych kart w historii PRL. Ta zbrodnia do dziś nie jest w pełni zbadana. Książka brytyjskiego dziennikarza, Kevina Ruane'a, rzuca nowe światło na to zdarzenie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Z Polską i Ukrainą jest jak z barszczem
Z Polską i Ukrainą jest jak z barszczem

Ukraiński borszcz jest gęstszy, bardziej wyrazisty i bardziej sycący. Jest mieszanką wszystkiego, co najlepsze i wszystkiego, co akurat znajdzie się pod ręką. Jak sama Ukraina – zaskakująca mieszanka narodowa, historyczna i tożsamościowa.

"System Białoruś" Andrzeja Poczobuta
"System Białoruś" Andrzeja Poczobuta

„Państwo to JA!” - mawiał Ludwik XIV, absolutny władca Francji i Francuzów. Podobnie może mówić dziś o sobie Aleksander Łukaszenka, prezydent, władca i „baćka” Białorusi od 1994 roku.

Popularne
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz

Zobaczcie najpiękniejsze miejsca na świecie, do których pojedziecie, jak już będziecie mieli mnóstwo szmalu!

Brak zdjęcia
Cyganie, jacy są, każdy wie

Każde dziecko wie, że Cyganie nie mają swojego państwa, na tym jednak zazwyczaj nasza wiedza się kończy.

Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów
Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów

Czy związek nie-muzułmanki z muzułmaninem ma prawo bytu? Czy wystarczy, iż obie ze stron włożą w ten związek nie tylko uczucia, dobre chęci, ale obustronny szacunek do siebie nawzajem, jak i do tradycji, religii i swoich rodzin, otwarty umysł, gruntowną wiedzę?